• In English
 • Коментар МЗС щодо чергового факту грубого порушення режиму українсько-російського кордону з території РФ
  опубліковано 30 травня 2014 року о 17:24

  На тлі нотацій про норми людської моралі, які прозвучали в коментарі МЗС РФ від 30 травня ц.р. стосовно надання гуманітарної допомоги населенню східних областей України, російська сторона на практиці продовжує провокувати насильство і підтримувати діяльність бойовиків-терористів, які вбивають і тероризують мирних жителів Донецької і Луганської областей України. 

  Сьогодні, 30 травня, МЗС України передало російській стороні офіційну ноту-протесту з вимогою надати роз’яснення щодо чергових фактів грубого порушення режиму українсько-російського державного кордону в результаті спроб озброєних осіб потрапити на територію України з території Російської Федерації.

  Як відомо, в ніч на 30 травня прикордонним нарядом Державної Прикордонної Служби України на напрямку Н.Надежда (Російська Федерація) - Дібрівка (Україна) затримано 5 озброєних осіб при спробі незаконного перетинання державного кордону з території Російської Федерації, які на двох автомобілях марки «Газель» перевозили 27 автоматів АК, 2 пістолета, 4 кулемета, 5 гранатометів типу «Муха», 5 снайперських гвинтівок, 197 ручних гранат, 74 ящики з боєприпасами калібру 7,62 мм та 12,6 мм, 2 зенітних каліброваних приціли.

  Окрім того, 28 травня 2014 року в зоні проведення антитерористичної операції Службою Безпеки України у взаємодії з Міністерством Оборони України припинено несанкціонований політ безпілотного літального апарату (БПЛА) «Орлан-10» російського виробництва з парашутною системою приземлення. Компетентними органами України здійснюється експертиза невідомої хімічної речовини, що була знайдена у зазначеному БПЛА.

  Українська сторона неодноразово інформувала російську сторону про численні факти порушення режиму українсько-російського державного кордону, а також

  повітряного простору України з боку Російської Федерації та розглядає наведені у цій ноті факти як продовження Російською Федерацією агресії щодо України, відверте нехтування зобов'язаннями російської сторони згідно з Женевськими домовленостями від 17 квітня 2014 року.

  Висловлюємо рішучий протест у зв'язку з бездіяльністю державних органів Росії, зокрема, Прикордонної Служби Федеральної Служби Безпеки Російської Федерації та вимагаємо від російської сторони негайно припинити постачання і всебічну підтримку бойовиків-терористів, які несуть загрозу життю і безпеці громадян нашої держави.