• In English
  • Олександр Сич: Спільними зусиллями потрібно відродити в українському суспільстві інтерес до читання
    опубліковано 30 травня 2014 року о 16:06

    «Незважаючи на стрімкий розвиток інформаційних технологій та появу нових медіа, книга залишається не лише джерелом інформації, але й потужними чинником формування суспільної свідомості. Тому сьогодні Уряд приділяє особливу увагу захисту й підтримці українського книговидання», - зазначив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, вітаючи володарів премій Кабінету Міністрів України у галузі книговидання.

    Віце-прем’єр-міністр урочисто вручив премії імені Максима Рильського (за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів) та імені Лесі Українки (за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва). «Мені особливо приємно відзначати тих, хто своєю працею долучає українського читача до світової скарбниці знань, руйнуючи залізну завісу між Україною та світовою культурною спадщиною, і тих, хто творить для дітей, виховуючи їх на основі високих духовних, національних і родинних цінностей», - наголосив він.

    Віце-прем’єр-міністр високо оцінив ініціативи громадськості та книговидавців, спрямовані на популяризацію читання в українському суспільстві, зокрема всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія». «Нам потрібно якомога більше таких проектів. Сьогодні для України вкрай важливо заохочувати інтерес до книги, як це робиться в усьому світі. Задля цього мають об’єднати свої зусилля і урядовці, і громада, і моральні авторитети нашої країни», - зауважив Олександр Сич.