• In English
 • Заступник Міністра закордонних справ України провів телефонну бесіду із заступником Генерального секретаря МЗС Бразилії
  опубліковано 29 травня 2014 року о 19:49

  29 травня ц.р. заступник Міністра закордонних справ України Данило Лубківський провів телефонну бесіду із заступником Генерального секретаря МЗС Бразилії Карлосом Антоніо Да Роша Параньосом.

  Заступник керівника зовнішньополітичного відомства Бразилії передав особисте вітання Президента Бразилії Ділми Руссефф новобраному Главі української держави Петру Порошенку і від імені бразильської сторони висловив високу оцінку успішному проведенню виборів в Україні 25 травня 2014 року і демократичному характеру їхнього перебігу.

  «Бразилія надає особливо вагомого значення відносинам з Україною і зацікавлена в подальшому розширенні нашої співпраці, яка має стратегічний характер», підкреслив заступник МЗС Бразилії. За його словами, Бразилія уважно стежить за розвитком ситуації і підтримує всі належні міжнародні зусилля, націлені на мир і безпеку в нашому регіоні.

  Данило Лубківський поінформував свого колегу про останній розвиток подій в Україні, успішний перебіг демократичного волевиявлення людей та зусилля нашої держави для подолання загрози міжнародного тероризму в окремих районах сходу України та протидії російській агресії, що становить виняткову небезпеку для міжнародного миру і безпеки.

  Як зазначив заступник українського МЗС, і Україна, і Бразилія поділяють позицію всього цивілізованого співтовариства, що головним ключем до подолання нинішніх викликів є безумовне додержання фундаментальних принципів міжнародного права та цивілізованих відносин між державами. «Україна розраховує на світову солідарність, яка неминуче змусить російську владу виправити найдраматичнішу помилку своє історії і повернутися до норм міжнародного права та взаємин», підкреслив Лубківський.

  У ході бесіди було обговорено найактуальніші питання українсько-бразильських відносин та спільні стратегічні проекти співробітництва. Українську сторону було також поінформовано про хід підготовки до майбутнього саміту держав БРІКС, який відбудеться у бразильському місті Форталеза 15 липня 2014 року.