• In English
  • Cільськогосподарські землі реєструватимуться за принципом екстериторіальності, - Павло Петренко
    опубліковано 29 травня 2014 року о 15:37

    Громадяни України можуть здійснити реєстраційні дії щодо прав на землю сільськогосподарського призначення не тільки за місцем розташування земельної ділянки, а також в інших структурних підрозділах, що діють в межах відповідної області. Відповідний наказ №845/5 від 28 травня 2014 року підписав Міністр юстиції України Павло Петренко.

    «Величезні черги, що утворюються в органах реєстрації, спричинені, перш за все, нестачею людського ресурсу. Найболючіше це відчувають наші аграрії, адже проблема накопичувалася роками. Ми виправили цю ситуацію - віднині реєстраційні дії щодо земель сільгосппризначення можна здійснити не тільки у відділені ДРС по місцезнаходженню ділянки, а й в інших реєстраційних відділеннях області. Фактично це перший крок із впровадження принципу екстериторіальності у сфері надання адміністративних послуг та повернення селянам їхнього права на землю», - зазначив Міністр юстиції України.

    Павло Петренко також повідомив, що в аграрних  регіонах, де спостерігаються труднощі із реєстрацією прав на нерухоме майно, наразі створюються мобільні групи реєстраторів, які їздитимуть по районах та населених пунктах, де є найбільші черги, та проводитимуть відповідну реєстрацію на місцях. Обидві зазначені ініціативи були широко підтримані аграріями.