• In English
 • У Мінагрополітики обговорили перспективи розвитку біоенергетики
  опубліковано 28 травня 2014 року о 14:14

  27 травня 2014 року під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайки була проведена нарада з питань розвитку біоенергетики в аграрному секторі України. У ній взяли участь фахівці Мінагрополітики, керівники та академіки НААНУ, науковці Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків, Національного наукового центру "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства", Українського науково-дослідного інституту прогнозування і випробовування техніки ім. Л.Погорілого та інших провідних науково-дослідних інститутів і організацій у галузі біоенергетики.

  Під час наради було обговорено стан та перспективи розвитку окремих напрямів біоенергетики в Україні. А саме - використання біогазу, рідких палив та твердого біопалива. Також розглядався досвід використання місцевого палива для опалення виробничих і побутових приміщень, стан закладання плантацій для вирощування посівного матеріалу багаторічних енергетичних культур тощо. Спеціалістами Міністерства підраховано, що аграрний сектор України може дати до 30-40 млрд. кубічних метрів. Потреба в будівництві складає близько 3 тис біогазових установок, що в результаті може привести до такого рівня виробництва біогазу, що 1 кубометр коштуватиме 60-70 копійок.

  Учасниками наради були визначені проблеми, які перешкоджають впровадженню використання біопалив в нашій державі, та заходи, які будуть вжиті для подолання цих проблем.

  Так, прийнято рішення у найближчий час спільно відпрацювати нагальні законопроекти та нормативно-правові акти у галузі біоенергетики, які б спростили дозвільну систему у виробництві біопалив, а також врегулювали питання використання "зелених тарифів" для джерел, які використовують біогаз. Учасники зійшлись на необхідності відпрацювання технологій вирощування біоенергетичних культур, адаптованих до кліматичних умов України, розробки рекомендацій щодо оптимізації площ сільськогосподарських угідь, зайнятих біоенергетичними культурами, виходячи з запровадження ґрунтозахисної системи землеробства.

  Домовились також максимально сконцентруватись на запровадженні спільних проектів з виробництва сировини та біопалива, зокрема з частковим фінансуванням за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги.