• In English
 • Уряд схвалив три євроінтеграційні законопроекти Мінагрополітики
  опубліковано 27 травня 2014 року о 17:47

  27 травня на засіданні Уряду були схвалені три законопроекти євроінтеграційного пакету, ініційовані Мінагрополітики. Зокрема, "Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів і кормів, благополуччя тварин", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" та "Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною".

  За предметом правового регулювання проекти законів належать до пріоритетних сфер, в яких здійснюється адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

  Метою проекту Закону "Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів і кормів, благополуччя тварин" є гармонізація законодавства України з Регламентами ЄС №854/2004, №882/2004, №669/2009, Директивою Ради ЄС №97/78/EC. Європейська система державного контролю є загальновизнаною. А відтак, це черговий крок у вирішенні питання постачання української сільськогосподарської продукції на ринок країн ЄС та ринки інших країн. Законопроектом врегульовуються питання розробки та впровадженням довгострокового національного плану державного контролю. Також деталізовані питання проведення фізичних перевірок продуктів та підстави для зменшення частоти їх проведення. Визначаються загальні принципи здійснення держконтролю свіжого м'яса, риби та рибних продуктів, молюсків, сирого молока та молокопродуктів. Запровадження правового механізму здійснення державного контролю безпечності харчових продуктів та кормів, здоров’я та благополуччя тварин є невід’ємною складовою поліпшення якості роботи контролюючих органів, відновлення верифікаційних візитів експертів Європейської Комісії в Україну.

  Проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" пропонуються корективи щодо обов’язковості ідентифікації та реєстрації фізичними особами тварин, які утримуються та розводяться для власного споживання, запровадження групового ідентифікаційного номера в господарствах юридичних осіб.

  До Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується внести доповнення щодо застосування санкцій за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин.

  «Сьогодні Уряд підтримав три вкрай важливі законопроекти, що були розроблені Мінагрополітики: сподіваюся, що Верховна Рада вже найближчим часом розгляне та підтримає ці законопроекти, котрі є надважливими в процесі інтегрування нашого ринку з європейським та створення законодавчої бази для постачання української сільськогосподарської продукції до ЄС», - наголосив Міністр Ігор Швайка, коментуючи рішення Уряду.