• In English
 • Заява МЗС України щодо чергового факту збройної агресії проти України з території Російської Федерації
  опубліковано 27 травня 2014 року о 12:55

  МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговим проривом на українську територію з боку Росії групи озброєних терористів. Незважаючи на попередження, передані українською стороною дипломатичними каналами, щодо концентрації на українсько-російському кордоні до 40 вантажних автомобілів з озброєними людьми, російська сторона не вжила жодних кроків для попередження їх проникнення на територію України.

  27 травня близько 4 години ранку колона у складі кількох вантажних та легкових автомобілів здійснила спробу перетину державного кордону України в районі населеного пункту Астахове (Луганська область).

  Все це відбувалося при повній бездіяльності російських прикордонників. Більше того, є всі підстави стверджувати, що направлення російських терористів на територію України організовується і фінансується під безпосереднім контролем Кремля та російських спецслужб.

  По суті ми маємо справу з неприхованою агресією проти України з боку Росії, експортом російського тероризму на територію нашої держави. Сьогодні у східних областях України нашим правоохоронцям протистоять добре підготовлені і озброєні російські найманці, готові грабувати, залякувати, катувати і вбивати українських громадян.

  Світ переконаний, що намагання Кремля перекласти свою відповідальність за події у східних областях України на українську владу та сили антитерористичної операції, є нічим іншим як лише брехливою та цинічною пропагандою.

  Агресивні дії Росії та підконтрольних їй колабораціоністів з терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» є ще одним свідченням того, що Кремль не має наміру виконувати Женевські домовленості навіть після того, як в Україні були проведені визнані усім світом демократичні президентські вибори.

  Закликаємо міжнародне співтовариство вжити негайних і рішучих дій, щоб зупинити агресію Росії проти України та світового порядку. Ми бачимо, що ціною дальших спроб діалогу з Кремлем з надією на його конструктивність є дедалі більші людські жертви, відповідальність за які лежить виключно на російському окупантові.

  Необхідно спільними зусиллями змусити Кремль припинити постачання терористів і зброї на територію нашої держави, відкликати російських диверсантів з території України, щоб відновити мир і стабільність в нашій державі та регіоні.