• In English
 • Андрій Дещиця зустрівся з Директором Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ
  опубліковано 26 травня 2014 року о 19:21

  26 травня в.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця зустрівся з  Директором Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Янезом Ленарчичем.

  Сторони обговорили проведення напередодні позачергових виборів Президента України. А.Дещиця висловив подяку керівнику БДІПЛ ОБСЄ за його підтримку і сприяння в організації найбільшої в історії Бюро місії спостереження за виборами, в результаті чого майже половина усіх міжнародних спостерігачів на виборах працювала під егідою ОБСЄ. Він також високо оцінив роботу спостерігачів, які засвідчили прозорість та легітимність виборчого процесу, що відповідав міжнародним зобов’язанням та створив належні умови для забезпечення вільного волевиявлення українського народу в день виборів.

  Співрозмовники засудили дії озброєних угрупувань, які отримують підтримку з території Російської Федерації, зі зриву виборів в Донецькій і Луганській областях, що позбавило значну кількість українських громадян, які там проживають, можливості проголосувати за своїх кандидатів на пост глави держави.

  Я.Ленарчич зі свого боку подякував українській стороні за сприяння роботі місії, а також підтвердив готовність БДІПЛ ОБСЄ надавати підтримку українській владі в реалізації програми реформ.