• In English
 • Відбулась презентація культурного проекту, присвяченого 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря
  опубліковано 24 травня 2014 року о 10:46

  За сприяння Міністерства культури України, Міністерства молоді і спорту та Черкаської обласної державної адміністрації 22 травня 2014 року на НСК "Олімпійський" відбулась презентація культурного проекту, присвяченого 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря – «ШЕВЧЕНКО проROCK».

  «Шевченко – художник, Шевченко – поет і містик, Шевченко - стратег, великий лицар і полководець, який у найстрашніші миті, які ми пережили, нашіптував мені що робити. Шевченко – пророк, який передбачав майбутнє. Але, разом з тим сьогодні він – Про-Рок. Бо рок – це жива енергія, протест проти зла, лицеміря та неправди, це заклик до боротьби» - зазначив Міністр культури Євген Нищук. «Цей захід передусім спрямований на молодь, для тих, хто за шкільною партою вчив шевченкові рядки, – відчув його нестримну, живу і актуальну енергію. Саме таку, яку у своїй музиці генерують наші кращі виконавці. І саме у цей момент, коли ми усі можемо поглянути на Шевченка по-новому – він молодий, сучасний. Він – пророк, який став нам рідним».

  Автором ідеї став кіно- та театральний режисер – Сергій Проскурня. Творчу складову заходу забезпечили Національний академічний духовий оркестр України, Ірена Карпа та її рок-гурт, гурти ТаРута, ТЕЛЬНЮК: сестри, Kozak System та актори Черкаського театру ім. Шевченка з пластичними уривками з вистави-тетралогії «Тарас». Презентація відбулась одразу на трьох сценах з прямою трансляцією на Першому Національному каналі.

  Сама благодійна акція відбудеться у День Конституції України 28 червня на НСК «Олімпійський». Взяти участь у заході вже дали згоду кращі українські виконавці. Серед інших, гурти ТіК, Бумбокс, Валерій Харчишин і Друга ріка, ТНМК, Руслана, Джамала, Сергій Бабкін, Фома і гурт Мандри, Мед Хедс, Перкалаба, Мар’яна Садовська, Катя Chilli, Тарас Чубай і гурт Плач Єремії, Марія Бурмака та багато інших. Остаточний перелік артистів може коригуватись.

  Усі кошти, отримані від спрямують на закінчення реконструкцій шевченківських об’єктів на Черкащині: музейного комплексу маєтку Енгельгардтів у Будищах; музейного комплексу у селі Моринці; музею однієї книги «Кобзаря» Тараса Шевченка в Черкасах та Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.

  Автори адресують свій проект представникам патріотичних суспільних груп і рухів, зокрема, футбольним ультрас – членам усіх футбольних клубів України, що демонструють патріотизм і відстоюють цілісність України. А також, членам молодіжних організацій з усієї України, фан-клубам зірок української естради і молодіжної культури, активістам рок-музики.

  «Цей проект уособлює волю молоді та патріотів до вирішення культурних проблем власними силами. Адже відсутність уваги до нашої культури та неспроможність консолідувати активних членів суспільства довкола національної ідеї і лежить в основі поточної кризи в Україні» додав режисер заходу Сергій Проскурня.