• In English
 • МВС: Кожен працівник міліції отримав алгоритм дій під час виборів
  опубліковано 23 травня 2014 року о 15:35

  Охорону громадського порядку під час виборів здійснюватимуть понад 55 тисяч працівників органів внутрішніх справ, їм надаватимуть допомогу 16 тисяч громадських  активістів. Про це заступник Міністра внутрішніх справ України Микола Величкович заявив під час спільного брифінгу керівників Генпрокуратури, МВС та СБУ, що відбувся 23 травня в Українському кризовому медіа-центрі.

  За його словами, вибори відбуваються в дуже складній ситуації не лише через постреволюційні події, але й в умовах зовнішньої загрози з боку Російської Федерації. Події в Донецькій і Луганській областях становлять певну загрозу для того, щоб на ряді виборчих дільниць вибори не змогли відбутися.

  Міністерство внутрішніх справ забезпечує захист 32 тисяч дільниць. Для цього залучені понад 55 тисяч працівників органів внутрішніх справ, близько 11 тисяч працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також представники Нацгвардії, старшокурсники навчальних закладів відомчих вишів МВС. Їм надаватимуть допомогу понад 16 тисяч громадських активістів, які виявили бажання забезпечувати правопорядок у громадських місцях під час виборів, а також поблизу виборчих дільниць. Крім того, Урядом прийнято рішення про залучення до охорони громадського порядку близько 11 тисяч працівників податкової міліції.

  Заступник глави МВС зазначив, що сьогодні процес загалом контрольований, однак в частині регіонів, зокрема в Донецькій та Луганській областях, правоохоронці бачать порушення. 

  «Це і блокування виборчих дільниць, викрадення документації, печаток, а також викрадення людей, які є членами виборчих комісій, і безпосередньо – головами цих виборчих комісій», – зазначив Микола Величкович.

  За його словами, за ходом виборів уважно спостерігає не лише українська громадськість, а й уся світова спільнота. Керівництво МВС мало зустріч із представниками ОБСЄ, які моніторять ситуацію на виборах. Наразі в Україні зареєстровано понад 100 довгострокових спостерігачів. Крім того, у день виборів за їх ходом спостерігатимуть майже 900 короткострокових спостерігачів. На території Донецької області перебуватимуть 10 спостерігачів від ОБСЄ, на території Луганської – 6.

  Микола Величкович поінформував журналістів про презентацію системи геоінформаційної «ВИБОРИ-2014», яка днями відбулася у Міністерстві внутрішніх справ для представників місії ОБСЄ, а також розповів про її можливості.

  «Ця система дозволяє усім бажаючим – громадськості, журналістам – спостерігати за ситуацією, яка є на всіх виборчих дільницях», – зазначив заступник глави МВС.

  Він наголосив, що у відомстві розуміють: ситуація в державі екстраординарна, в деяких регіонах підготовка до виборів іде в рамках проведення антитерористичної операції. Проте Міністерство внутрішніх справ спільно зі службою безпеки докладають усіх зусиль, аби вибори відбулися спокійно.

  Микола Величкович презентував журналістам пам’ятки з алгоритмом дій працівників міліції під час охорони громадського порядку на виборчих дільницях. В цих пам’ятках передбачено порядок дій у будь-якій ситуації, починаючи від моменту завезення бюлетенів і до моменту оголошення результатів виборів. Пам’ятки отримають усі правоохоронці, хто залучений до охорони правопорядку під час виборчого процесу.

  У Міністерстві внутрішніх справ створено центр, куди стікається інформація про хід виборчого процесу.  До цієї інформації мають доступ представники Місії ОБСЄ. Крім того, у Міністерстві створено список осіб, уповноважених контактувати з офіційними представниками тих організацій, які делеговані на вибори Президента України. Такі представники є як у центральному апараті МВС, так і в кожному регіоні держави. Список з їхніми контактними даними був вручений Голові Місії ОБСЄ.

  Наразі керівники структурних підрозділів МВС роз’їхалися по регіонах України для того, щоб координувати ситуацію з виборами безпосередньо на місцях, особливо – у проблемних регіонах.

  «Залучені всі сили Міністерства внутрішніх справ, зокрема і новостворені батальйони патрульної служби міліції особливого призначення, групи швидкого реагування, які готові в будь-який час залучитися до процесів локалізації проблемних ситуацій», – підкреслив заступник Міністра внутрішніх справ.