• In English
 • Україна звернулася до ООН терміново скликати засідання Ради Безпеки, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 22 травня 2014 року о 13:03

  «Звертаємося до наших партнерів в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй терміново скликати засідання Ради Безпеки ООН», - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк журналістам в четвер, 22 травня, в одній із військових частин під Києвом.

  «Ми надамо докази того, що саме з російського боку здійснюються спроби ескалації конфлікту, кровопролиття, спроб захоплення українських прикордонних застав та зриву президентських виборів», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Він нагадав, що цієї ночі відбулася четверта спроба прориву державного кордону України з боку Росії: «Саме з боку Російської Федерації три «КАМАЗи» в ескорті автомобіля «Нива» намагалися прорвати державний кордон України».

  Він повідомив, що українські прикордонники відбили спробу прориву кордону і негайно викликали представників Федеральної прикордонної служби Росії з вимогою забезпечити порядок із російського боку.

  «Як тільки в Україні стали проводитися круглі столи національної єдності, як тільки ми знайшли хоч якийсь компроміс, в тому числі щодо меморандуму (порозуміння й миру – Ред.), як тільки всім стало зрозуміло, що на Сході України ситуація переломилася, - зразу терористи, які підтримуються Росією, наступають, загострюють ситуацію і провокують кровопролиття», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  «Вважаю, що заяви Російської Федерації про відведення військ від українських кордонів є блефом. Адже навіть якщо війська відходять, то при прямому сприянні російської влади здійснюються прориви державного кордону України озброєними терористами, яких готують на території Росії», - наголосив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду повідомив, що правоохоронні органи і Служба безпеки України після затримань отримали беззаперечні докази наявності підготовчих центрів на території військових баз у Росії, «які потім пересуваються на територію України».

  «Росія не відмовилася від своєї мети», - підкреслив Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк повідомив, що Міністерство закордонних справ України направило російській стороні ноту, «що саме Росія провокує ескалацію конфлікту в Україні і далі поставляє терористів».

  Прем’єр-міністр підкреслив, що президентські вибори будуть проведені, а правоохоронні органи та армія забезпечують законність і правопорядок.

  «Україні оголосили війну. Ми прийняли цей виклик, і будь-які спроби зриву президентських перегонів і захоплення української території є і будуть безуспішними», - наголосив Арсеній Яценюк.