• In English
 • Вночі прикордонники Луганщини відбили кілька нападів на підрозділи Держприкордонслужби
  опубліковано 22 травня 2014 року о 11:44

  Три вантажних автомобіля у супроводі позашляховика намагалися потрапити на територію України в обхід пунктів пропуску. Після попереджувальних пострілів та відкриття вогню на ураження автомобілі повернулися на територію Російської Федерації. Пізніше зловмисники здійснили кілька спроб штурму прикордонного відділу, однак напади були відбиті.

  21 травня близько 22:00 на ділянці відділу прикордонної служби «Краснодон», розташованої у Краснодонському районі Луганської області, прикордонний наряд виявив 3 вантажних автомобілі «КАМАЗ» у супроводі позашляховика «Нива». Транспортні засоби незаконно перетнули державний кордон з Росії на територію України поза пунктами пропуску. На вимогу прикордонників водії не зупинилися.

  Для припинення порушення державного кордону прикордонники здійснили попереджувальні постріли вгору, а потім – на ураження по транспортних засобах. Автомобілі різко зманеврували та повернулися у зворотному напрямку на територію Росії.

  За цим фактом російській стороні направлено офіційні листи. В них вказано вже на 4-й факт порушення кордону вантажними автомобілями з території Росії, який було припинено прикордонниками України.

  Того ж дня годиною пізніше до відділу прикордонної служби «Станично-Луганське» прибула група осіб, озброєних автоматами, кулеметами, гранатометами та снайперськими гвинтівками. Вони висунули прикордонникам вимогу перейти на бік сепаратистів або здати зброю та залишити прикордонний підрозділ.

  Після категоричної відмови прикордонників виконувати ультиматум о 00:30 22 травня бойовики розпочали штурм відділу. При цьому зловмисники застосували гранати та автоматичну вогнепальну зброї. Близько 1-ї години ночі першу атаку було відбито.

  Через деякий час бойовики розпочали другий штурм, застосувавши підствольні гранатомети та крупнокаліберні кулемети. Крім того, з боку зловмисників вели вогонь снайпери, які розташувалися у будівлях поблизу місця дислокації відділу.

  Прикордонникам вдалося знищити дві снайперські групи та придушити активність атакуючих нападників. Зловмисники були змушені відійти на безпечну відстань від місця розташування підрозділу. Водночас снайпери бойовиків, які розмістилися в житлових будинках, продовжують дистанційно контролювати підступи і територію відділу «Станично-Луганське».

  В результаті бою вогнепальних та осколочних поранень зазнали 5 прикордонників, ще один отримав контузію від вибуху гранати.

  Тим часом близько 2-ї години ночі 22 травня, одночасно зі штурмом відділу «Станично-Луганське», група людей у м. Луганську здійснила спробу блокування місця дислокації управління Луганського прикордонного загону.

  Про ситуацію на ділянці Луганського загону Державної прикордонної служби поінформовано штаб Антитерористичного центру. Українські силовики роблять все необхідне для того, аби припинити правопорушення та нормалізувати обстановку на території регіону.