• In English
 • М. Бурбак: Угода про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС стане важливим здобутком у лібералізації ринків авіаперевезень
  опубліковано 22 травня 2014 року о 10:54

  Разом із Угодою про Спільний авіаційний простір між Україною та країнами Євросоюзу 5 червня планується підписати низку документів, які стосуються конвергенції сертифікаційних систем, а також обміну інформацією з безпеки польотів повітряних суден, що використовують аеропорти ЄС та України. Про це в ході круглого столу, присвяченому розвитку аеропортів, у рамках Саміту Міжнародного транспортного форуму у Лейпцигу повідомив Міністр інфраструктури Максим Бурбак.

  «Ми розраховуємо, що підписання цієї Угоди відбудеться 5 червня 2014 року під час засідання Ради міністрів ЄС у Люксембурзі. Це стане важливим здобутком на шляху лібералізації ринків авіаційних перевезень, запровадження спільних правил на основі правил ЄС у галузі цивільної авіації, підвищення рівня безпеки польотів, розвитку аеропортів та вітчизняного авіапрому», - наголосив Максим Бурбак.

  Він зазначив, що це важливий крок для реалізації стратегії держави щодо забезпечення конкурентоспроможності України на світовому ринку авіа послуг. Відтак Україна зможе налагодити співпрацю у виробничій сфері в авіапромисловості і стимулюванні інвестицій у рамках цієї Угоди без шкоди діючим в Україні технічним та промисловим стандартам.

  Також відкриваються можливості щодо прогресивного і поетапного розвитку ринку авіаперевезень між Україною та ЄС на умовах вільного ціноутворення, підвищення ефективності пропускної спроможності повітряного простору України в межах її відповідальності перед ІКАО, створення додаткових умов для нарощування пасажиропотоку в аеропортах і розвитку внутрішнього ринку авіаперевезень тощо.

  «Після початку дії Угоди очікується зростання пасажиропотоків на європейському напрямку на рівні до 10-15% щорічно. Водночас посилиться конкуренція з іноземними перевізниками й зросте можливість виходу більшої кількості українських авіаперевізників на ринок авіаперевезень  між Україною та ЄС», - наголосив Міністр.