• In English
 • Відмінено квартальне квотування дозволів на міжнародні автомобільні перевезення до 11 країн
  опубліковано 21 травня 2014 року о 17:10

  Відмінено квотування дозволів на міжнародні автомобільні перевезення, які мають обмежені річні квоти. Рішення прийнято, враховуючи темпи використання дозволів окремих країн, позицію автомобільних перевізників і загальну суспільно-політичну та економічну ситуації, що склались у країні. Про це сьогодні, 21 травня, під час брифінгу у Мінінфраструктури заявив Голова Укртрансінспекції Валерій Черненко.

  «Раніше мали місце неоднозначні рішення при розподілі, так званих «дефіцитних» дозволів. Вже неодноразово повідомлялось про несанкціоновані дії при внесенні до електронної бази «Централізований облік дозволів» неіснуючих суб’єктів господарської діяльності, внесення змін щодо виданих, використаних та повернутих перевізниками бланків дозвільних документів та інших порушень. Як показує аналіз, подальше регулювання розподілу дозволів безперспективне. Тому, Комісією з розподілу дозволів для перевезення вантажів, які мають обмежені річні квоти, прийнято доленосне рішення скасувати розподіл дозволів по країнах: Австрія, Азербайджан, Білорусь, Італія, Казахстан, Румунія, Словаччина, Туреччина, Чехія, Узбекистан та Угорщина», - повідомив Валерій Черненко.

  За його словами, відсьогодні перевізники можуть вільно отримати будь-який дозвіл у пунктах видачі дозволів Укртрансінспекції відповідно до вимог Порядку оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автотранспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку (наказ Міністерства транспорту від 20.08.2004 № 757). Тобто перевізникам для оформлення дозволу у пункті видачі слід лише надати номер митної декларації для підтвердження завантаженості транспортного засобу. З моменту перевірки митної декларації у пункті видачі дозволів автомобіль має максимум упродовж 10 днів перетнути український кордон. Це дозволить уникнути спекуляцій із дозволами та створення штучного дефіциту самими перевізниками.

  Водночас видача дозволів здійснюється до моменту оформлення половини фактично отриманої державної річної квоти дозволів, за виключенням резерву по кожному виду цих дозволів.

  «Ми створюємо рівні умови ведення бізнесу для всіх підприємств, і держава в даному випадку не повинна втручатись у ринкову економіку.  Щоб проаналізувати, як ринок сприйме дану новацію, зараз ми скасовуємо квартальні квоти. Рішення щодо подальшого квотування дозволів, які мають обмежені річні квоти на наступний квартал, буде прийнято найближчим часом», - підкреслив Голова Укртрансінспекції.