• In English
 • Між Херсонською ОДА та Агентством ООН у справах біженців укладено меморандум
  опубліковано 21 травня 2014 року о 13:44

  Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Одарченко та Регіональний представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців ООН у Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек підписали меморандум про співпрацю, метою якого є підвищення ефективності допомоги внутрішньо переміщеним особам, які прибувають на територію Херсонської області.

  Зокрема, відповідно до меморандуму передбачено затвердження плану спільної роботи по координації співробітництва для проведення заходів з моніторингу в пунктах в’їзду та виїзду з АР Крим, забезпечуючи гуманітарний доступ та швидке реагування на потреби переміщених осіб, які прибувають до Херсонської області. 

  Меморандумом також регулюється розробка спільних дій, спрямованих на впорядкування процесу внутрішнього переміщення населення.

  Представники Агентства ООН у справах біженців, у свою чергу,  в межах  компетенції забезпечують інформацією про заходи, які рекомендується провести по лінії ООН для нормалізації міграційних процесів на території Херсонської області.

  Голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Одарченко, коментуючи підписання меморандуму, зауважив, що завдяки налагодженим тісним зв’язкам з Агентством і наданим порадам наразі побудовано чітку роботу по переміщенню та облаштуванню осіб, які прибули на територію області.

  «Зараз ми готуємо  стратегію подальшої роботи з особами, які можуть переміщуватися як з Кримського півострова, так зі східних регіонів. Крім того, ми маємо перспективи нашої співпраці не тільки в побудові організаційних заходів, але й і у конкретних справах з можливого звернення до міжнародних інституцій, будівництва житла для осіб, які будуть переміщуватися на територію Херсонської області», - підкреслив голова облдержадміністрації.

  Регіональний представник УВКБ ООН у Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек подякував керівництву облдержадміністрації за тісну співпрацю та наголосив на тому, що головним результатом цієї співпраці є забезпечення максимальної допомоги тим людям, які  вимушені залишити свої місця проживання.

  «Ми разом з іншими агенціями ООН готові надати необхідну підтримку внутрішньо переміщеним особам, якщо влада визначить обсяги потреб цих вразливих категорій та звернеться із відповідним запитом до наших структур», - зазначив Регіональний представник.

  Олдріх Андрисек також наголосив, що Херсонська область буде першим регіоном, який розглядає довготермінові рішення для переміщених осіб. Зокрема, він позитивно прокоментував ініціативу голови облдержадміністрації щодо виділення земель для тих, хто вирішить залишитися у регіоні, відомому своїми чорноземами та сільським господарством.