• In English
 • Платники податків на Черкащині спрямували до держбюджету 130,2 млн. грн. у квітні-травні
  опубліковано 21 травня 2014 року о 11:55

  У квітні-травні цього року платники Черкаської області спрямували до загального фонду державного бюджету 130,2 млн. грн. акцизного податку. Так, за кілька робочих днів травня уже надійшло 61,4 млн. грн., що на 22,3 млн. грн. більше, ніж торік у травні на відповідну дату (темп – 157,1 %). 

  Протягом активної фази операції «Акциз-2014», яка проводиться на виконання доручення заступника Міністра доходів і зборів України Володимира Хоменка, співробітники слідчо-оперативних підрозділів ГУ Міндоходів у Черкаській області вилучили з незаконного обігу 86 549 літрів алкогольних напоїв, 10 334 літри спирту, а також 12 286 пачок тютюнових виробів. Про це повідомив в. о. заступника начальника – начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Черкаській області Олександр Чалий.

  Він розповів, що у квітні 2014 року припинено діяльність двох незаконних виробництв із виготовлення алкогольних напоїв.

  За цей період розпочато чотири кримінальних провадження, пов’язаних із незаконним обігом підакцизних товарів (ст. 204 КК України).

  Як зазначив Олександр Чалий, проведені заходи дозволяють заповнити полиці торговельних мереж легально виготовленими алкогольними напоями та тютюновою продукцією, що вже суттєво збільшило надходження коштів від сплати акцизного податку до бюджету держави.

  Нагадаємо, в межах виконання доручення заступника Міністра доходів і зборів України щодо проведення операції «Акциз-2014» слідчо-оперативні підрозділи Міндоходів проводять заходи з детінізації ринку підакцизних товарів. В результаті надходження з акцизного податку до загального фонду державного бюджету за квітень склали майже 2 млрд. грн. Уперше з початку 2014 року виконано індикативні показники Міністерства фінансів України. З незаконного обігу вилучено більш як 800 тисяч пляшок алкогольних напоїв, більш як 50 тисяч літрів спирту, а також понад 900 тисяч пачок тютюнових виробів. Крім того, вилучено майже 2 млн. підроблених акцизних марок та 50 млн. рекламних стікерів. Припинено діяльність 25 незаконних виробництв підакцизних товарів, викрито один факт необлікованого виробництва горілки на легальному СГД-виробнику алкогольної продукції. Розпочато 36 кримінальних проваджень, пов’язаних із незаконним обігом підакцизних товарів (ст. 204 КК України).