• In English
 • НКЦПФР повідомляє про підсумки роботи фондового ринку у січні – квітні 2014 року
  опубліковано 21 травня 2014 року о 11:35

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повідомляє основні показники, які характеризують роботу фондового ринку у перші чотири місяці 2014 року.

  По-перше, зазначимо, що обсяг випусків інвестиційних сертифікатів КУА ПІФ (компаній з управління активами пайових інвестиційних фондів) збільшився на 50% до 16,69 млрд. грн. У свою чергу, обсяг випусків акцій КІФ (корпоративних інвестиційних фондів) зменшився у порівнянні з аналогічним показником за 2013 рік, досягши значення 17,7 млн. грн. При цьому  регулятором було зареєстровано 374 корпоративних та 1660 пайових інвестиційних фондів ІСІ.

  Що стосується показника залучення інвестицій у вітчизняну економіку через інструменти фондового ринку, то у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року він зменшився на 19 % і склав 31,76 млрд. грн. Загальний обсяг випусків акцій становив 5,10 млрд. грн., всього було зареєстровано 50 випусків таких цінних паперів.  На загальну структуру зареєстрованих випусків акцій протягом зазначеного періоду суттєво вплинули емісії акцій банків, організовані з метою збільшення статутного капіталу. В той же час, обсяг зареєстрованих регулятором  випусків корпоративних облігацій склав 10,95 млрд. грн.; підприємства здійснили 63 емісії таких цінних паперів.

  Щодо інших фінансових інструментів, то у січні-квітні НКЦПФР зареєструвала три випуски сертифікатів фондів операцій з нерухомістю на загальну суму 53,00 млн. грн. Додамо також, що Комісією було зареєстровано чотири випуски опціонів загальним обсягом 45 тис. грн.

  Нагадаємо, що загальний об’єм біржових торгів за чотири місяці 2014 року склав 131,63 млрд. грн., що майже на 11 % більше, ніж за аналогічний період 2013 року.

  З повною версією аналітичного звіту про результати роботи фондового ринку у січні - квітні можна ознайомитись на сайті Комісії.