• In English
  • Олег Мусій провів перемовини з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ
    опубліковано 20 травня 2014 року о 19:07

    20 травня, в ході участі у 67-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій провів перемовини з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ Сузанною Джакаб.

    Олег Мусій нагадав, що цілі і завдання України у сфері охорони здоров’я, задекларовані новим урядом країни і впроваджувані новою командою МОЗ України, повністю узгоджуються з генеральними стратегіями ВООЗ: профілактична медицина і зміцнення здорового способу життя, боротьба з тютюнопалінням і алкоголізмом, вплив клімату на здоров’я населення, заходи з подолання ВІЛ/СНІДу (де Україною досягнуті суттєві позитивні зрушення) і туберкульозу (епідемія якого в Україні все ще не вгамовується, демонструючи більш 30% мультирезистентних форм), вакцинація (для України характерно обмеження охоплення імунопрофілактикою, особливо серед дітей, у зв’язку з чим також може знадобитися допомога ВООЗ).

    «Нині глобальне завдання України і найбільший пріоритет МОЗ України полягає в побудові нової сучасної системи охорони здоров’я за прикладом європейської моделі. А в основу сучасних стандартів європейського охорони здоров’я, — а значить і майбутньої нової системи охорони здоров’я України, — покладені принципи, стратегії та парадигми, проголошені й втілювані ВООЗ. Зокрема йдеться про інтегровану систему медичного обслуговування з акцентом на первинну ланку і сімейну медицину, у фармацевтичній сфері — це концепція основних лікарських засобів, принципи доказової медицини, інститут клінічних протоколів, формулярна система, курс на референтне ціноутворення і реімбурсацію вартості препаратів як невід’ємні складові системи обов’язкового державного медичного страхування. Саме тому для нас необхідне вивчення позитивного досвіду інших країн та методична допомога ВООЗ як головного глобального експертно-регуляторного органу у галузі охорони здоров’я», — підкреслив Міністр.

    Сузанна Джакаб зазначила, що проблема імунізації в Україні викликає тривогу ВООЗ і ЮНІСЕФ вже протягом багатьох років.

    «Ми заохочуватимемо уряд України максимально активізувати (зрозуміло, під егідою МОЗ України) роботу в напрямку імунізації проти поліомієліту та кору, оскільки це — бомба уповільненої дії для всього регіону. Щодо боротьби з ВІЛ/СНІДом, слід із задоволенням відзначити, що в цій сфері Україна рухається правильним шляхом: перша у своєму регіоні прийняла на озброєння принципи доказової медицини, завдяки чому вже продемонструвала безсумнівні успіхи. Повертаючись до кримської проблематики, можу повідомити, що ВООЗ разом з ЮНЕЙДС і Глобальним фондом відстежують ситуацію з 800 пацієнтами, що залишилися без доступу до замісної терапії; одним із шляхів полегшення цієї проблеми є можливість заміни метадону бупрінорфіном (який дозволений до використання в РФ), — таким чином, ми постійно працюємо «за лаштунками», щоб поліпшити ситуацію і постаратися допомогти вирішенню проблемних медичних питань у цьому регіоні. В цілому я згодна з паном Міністром і підтримую його починання: система охорони здоров’я України дійсно потребує реструктуризації, оскільки перебуває у дефрагментованому стані, відсутня система інтегрованих комплексних послуг у сфері охорони здоров’я. Проте ВООЗ допоможе Україні у здійсненні різних програм, особливо в царині первинної медичної допомоги. Ми й надалі зміцнюватимемо діалог і всіляко сприятимемо становленню в Україні універсальної моделі охорони здоров’я. Я цілком поділяю думку генерального директора ВООЗ д-ра Маргарет Чен: Україна справді відіграє стратегічну роль в Європейскому регіоні. Тож її система охорони здоров’я з часом має стати взірцем для сусідніх країн, і чим скоріше цей час прийде — тим буде краще», — підсумувала керівник ВООЗ в Європі.