• In English
  • Коментар МЗС України щодо проведення Російською Федерацією військових навчань "Авіадартс-2014"
    опубліковано 20 травня 2014 року о 18:50

    За інформацією офіційного сайту Міністерства оборони Російської Федерації, у період з 21 до 27 травня 2014 року в районі міст Ліпецьк, Воронеж і Рязань проводитимуться навчання ВПС РФ «Авіадартс-2014». Активна фаза навчань відбудеться 24-25 травня, в ході якої на території Воронезької області «відпрацьовуватиметься бойове застосування ракетного, бомбового та гарматного озброєнь по наземним цілям, а також подолання системи ППО умовного супротивника».

    Україна, згідно з п. 16 Віденського документа про заходи зміцнення довіри і безпеки, звернулася каналами  зв’язку ОБСЄ до Російської Федерації з вимогою офіційно роз’яснити цілі проведення навчань, а також повідомити кількість та типи залучених до них сил та засобів. Відповідно до Віденського документа, РФ зобов’язана надати відповідні роз’яснення протягом 48 годин з моменту отримання запиту, тобто до 17 год. за київським часом 22 травня ц.р.

    Крім того, Україна, відповідно до п. «В.3» розділу ІІ Документа ОБСЄ «Заходи стабілізації у відношенні до локальних кризових ситуацій», закликала Російську Федерацію утриматися від здійснення у період президентських виборів польотів бойових літаків у безпосередній близькості до кордонів нашої держави.