• In English
 • На Миколаївщині сільські медики та вчителі отримали земельні наділи
  опубліковано 20 травня 2014 року о 18:10

  Голова Держземагентства України Сергій Рудик, відвідавши територіальні органи земельних ресурсів Миколаївщини, завершив кількаденну робочу поїздку до південних областей України. Очільник земельного відомства передусім вручив сільським учителям, вихователям дошкільних навчальних закладів, медикам накази про надання у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Відтак працівники соціальної сфери, як і члени колективних господарств на селі, матимуть додаткові джерела доходів. Крім того Сергій Рудик провів зустрічі з громадськістю, на яких обговорено проблемні питання розвитку земельних відносин.

  Миколаївські землевпорядники ефективно працюють над реалізацією програми розвитку земельних відносин та охорони земель, за допомогою якої фінансується проведення нормативної грошової оцінки земель, інвентаризація земель, встановлення меж прибережних захисних смуг та водоохоронних зон вздовж водних об’єктів.

  Так, у рамках Програми охорони довкілля та раціонального природокористування Миколаївської області на 2011-2015 роки на території області у 2014 році планується розпочати роботи з розробки документації землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг вздовж Чорного моря та Дніпробузького лиману орієнтовною площею 32,1 тис. га, що становитиме близько 30% орієнтовної площі водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, яку необхідно встановити на території Миколаївської області.

  Під час заходів керівник Держземагентства, зокрема, повідомив, що заради подолання корупції, налагодження комфортного обслуговування громадян Держземагентство розробило ряд законопроектів. Так, проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо активізації проведення земельних торгів», яким пропонується врегулювати норму щодо підготовки земельних ділянок до продажу на земельних торгах за рахунок виконавця земельних торгів з наступним відшкодуванням витрат виконавцю за рахунок коштів, що сплачуються покупцем лота.

  Законопроектом «Про внесення змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр» щодо вдосконалення надання адміністративних послуг» передбачено, що громадяни та юридичні особи для отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку можуть на вибір звернутися до державного земельного реєстратора особисто, поштою чи подати електронну заяву за допомогою мережі Інтернет.

  На сьогодні завершено роботу над проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва», яким передбачається відмовитися від обов’язковості розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.