• In English
  • Женевські виміри: Україна і Литва - сестри та однодумці
    опубліковано 20 травня 2014 року о 10:06

    У ході роботи 67-ої Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я відбулася зустріч делегацій України на чолі з Міністром Олегом Мусієм і Литви на чолі з Міністром Вітенісом Полівасом Андріукаітісом. Під час зустрічі відбулася ґрунтовна фахова дискусія.

    Насамперед Олег Мусій подякував Литві, Міністерству охорони здоров’я Литви в особі свого литовському колеги за щире ставлення до українського народу, справжній лікарський гуманізм, кристальну громадянську позицію. Адже саме Литва стала тією країною, яка прийняла на лікування не просто перших постраждалих з Майдану.

    Він поділився з литовськими колегами основними планами щодо розбудови нової, європейської системи охорони здоров’я в Україні, яка базуватиметься на трьох китах: роздержавленні та децентралізації управління системою шляхом залучення фахового самоврядування; змінах системи фінансування шляхом надання більшої самостійності у розпорядженні бюджетами охорони здоров’я через залучення загальнообов’язкового державного медичного страхування та реімбурсації ліків; кардинальних якісних змін системи підготовки медичних кадрів. Якщо найближчим часом вдасться стабілізувати політичну та економічну ситуацію — робитиметься ставка на побудову багатопрофільних лікарень. У той же час, не можна тотально позбуватися та зрікатися позитивних моментів, які були в системі Семашка — слід вибірково кристалізувати та адаптувати їх.

    Міністр Литви окреслив основні найбільш чутливі моменти реформи охорони здоров’я, якими пройшла його країна: «Ваші плани — абсолютно правильні. Але шляхи їх імплементації дуже складні. Запорука успіху — суворо системний підхід… Нам шляхом довгих і дуже непростих рішень вдалося знайти цю золоту сердину. І ми з великою радістю поділимося з вами набутим досвідом, допоможемо і словом, і ділом», — зазначив Вітеніс Полівас Андріукаітіс.

    На закінчення зустрічі сторони домовилися вже найближчим часом продовжити співробітництво на абсолютно постійних і формалізованих засадах — адже проекти міждержавних угод між Литвою та Україною у сфері охорони здоров’я вже підготовлено: їх залишається дещо оновити та конкретизувати, після чого — підписати та розпочати виконувати на обопільну користь двох братніх країн.