• In English
  • Олександр Сич обговорив із експертами механізми захисту прав кримських татар
    опубліковано 19 травня 2014 року о 18:47

    «Окупація Криму та сьогоднішнє становище кримських татар спонукали владу робити ті кроки в царині етнонаціональної політики, які давно на часі, які допоможуть визначити статус кримських татар і сприятимуть збереженню їхньої ідентичності», заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час експертного круглого столу «Україна і Крим: 70 річниця депортації кримських татар. Тенденції та виклики», що пройшов в Українському кризовому медіа-центрі.

    За словами урядовця, йдеться не лише про приєднання до Декларації ООН про права корінних народів, ухвалення законів «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тощо, але й про створення рішенням Уряду Кримського дому в Києві. «Кримський дім, під який уже виділена будівля, виконуватиме роль представництва кримських татар, стане осередком їх культурної, соціальної діяльності, вироблення подальшої стратегії розвитку кримськотатарського народу», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

    Особлива увага у контексті гуманітарної політики приділяється забезпеченню освітніх потреб кримських татар та інших громадян України, які були змушені виїхати з Криму до інших областей України. «Уряд робить усе можливе, щоб ці люди могли реалізовувати свої культурні потреби, продовжували здобуття освіти. Зокрема, планується переорієнтація державного замовлення із кримських вишів до вищих навчальних закладів в інших областях, щоб вони безперешкодно могли приймати на навчання кримських студентів», – наголосив Олександр Сич.