• In English
 • Проведення виборів на Донеччині і Луганщині - принципове завдання для місцевої влади, - керівники ОДА
  опубліковано 19 травня 2014 року о 16:56

  Проведення виборів Президента на території Донецької і Луганської областей – принципове завдання для місцевої влади. Про це заявили Голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута та в. о. Голови Луганської облдержадміністрації Ірина Верігіна під час брифінгу в Будинку Уряду в понеділок, 19 травня.

  За словами керівників цих регіонів, ситуація як в Луганській, так і в Донецькій областях продовжує залишатися напруженою, але незважаючи на це місцева влада докладає максимум зусиль для забезпечення процесу волевиявлення громадян під час виборів Президента 25 травня.

  «Незважаючи на складну ситуацію в Луганській області, ми ставимо перед собою завдання провести президентські вибори. В Україні повинен бути легітимний Президент. Це принципове завдання», - заявила в. о. Голови Луганської облдержадміністрації Ірина Верігіна.

  Вона зазначила, що на членів і голів виборчих комісій чиниться тиск: їх викрадають, залякують і погрожують.

  У свою чергу Голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута повідомив, що на Донеччині сформовано 22 окружні комісії, ведеться постійна робота з населенням, міжнародними спостерігачами тощо. Також прийнято рішення про присутність додаткового контингенту правоохоронців, який захищатиме виборчі дільниці під час голосування 25 травня і під час підрахунку голосів. «У нас є проблемні населені пункти, такі як Слов`янськ, Донецьк і Горлівка. Щодо решти районів і міст - ситуація контрольована. Ми чітко розуміємо, які будуть спроби, щоб зірвати вибори, тому ведемо цілеспрямовану роботу у цьому напрямку, - зазначив він. - Ми робимо все для того, аби забезпечити проведення виборів. Навіть якщо вони не відбудуться на певних виборчих дільницях, то це не означає, що вибори на Донеччині не відбудуться».

  При цьому Сергій Тарута підкреслив, що, наприклад, на Донеччині спостерігається позитивна динаміка зі стабілізації ситуації. «Ми бачимо, що динаміка розвивається в позитивну сторону. Я у цьому впевнений на 100%, і тому цю впевненість хочу передати іншим. Ведеться діалог у контексті політичних дискусій, поліпшення роботи правоохоронних органів, консолідації суспільства у вигляді патріотичних сил, консолідації суспільних сил, які повинні і заявляють про свою єдність», - заявив він та додав, що настрої жителів Донецької області різко змінилися: тепер в регіоні значно менше бажаючих протестувати. Таку переміну він пояснив встановленням блокпостів, які не дозволяють проникненню осыб, які збурюють громадян і провокують неспокій.