• In English
 • Міноборони: Загальна забезпеченість медичної служби ЗСУ становить 71%, східного регіону - майже стовідсоткова
  опубліковано 19 травня 2014 року о 16:49

  19 травня директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Віталій Андронатій під час брифінгу в Національному інформаційному агентстві України “Укрінформ” розповів про медичне забезпечення у Збройних Силах України.

  Віталій Андронатій подякував тим, хто надає благодійну допомогу медичним підрозділам Збройних Сил України.

  «Військово-медична галузь забезпечується з різних джерел. У тому числі хотілося б подякувати народу України, різним громадським, волонтерським та міжнародним організаціям за благодійну допомогу, яку вони надають», – зазначив полковник медичної служби Віталій Андронатій.

  За словами директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, надана допомога використовується ефективно. З цією метою військові медики координують свою роботу з благодійниками.

  «Зокрема, відчутну допомогу в доставці медикаментів у райони на сході України надають волонтери “Автомайдану”, які там знаходяться. Активно співпрацюємо з Державною службою України з лікарських засобів, яка доставляє ліки безпосередньо в райони виконання підрозділами Збройних Сил завдань за призначенням, Всесвітньою організацією охорони здоров’я та окремими країнами, куди передали заявки на забезпечення необхідним медичним обладнанням, мобільними госпіталями, – підкреслив він.

  Як повідомив полковник медичної служби Віталій Андронатій, суттєвих проблем із забезпеченням військових медиків ліками та іншими матеріальними засобами немає.

  «Загальна забезпеченість медичної служби Збройних Сил України становить 71 %, а забезпеченість саме східного регіону, зокрема, Військово-медичного клінічного центру Північного регіону у Харкові, становить 95 %, – зауважив директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України. – Ми ефективно використовуємо кошти, сплановані в бюджеті Міністерства оборони України, вони йдуть на забезпечення в першу чергу тих, хто цього потребує.

  За словами офіцера, з метою вирішення проблеми із забезпеченням медичних підрозділів санітарним транспортом, декілька реанімобілів із західних областей України було перекинуто на схід.