• In English
 • Ігор Швайка обговорив із Послом Угорщини поглиблення співпраці в АПК
  опубліковано 19 травня 2014 року о 15:39

  19 травня Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Міхалем Баєром.

  Під час зустрічі Ігор Швайка наголосив на необхідності збільшення товарообігу та готовності України збільшувати поставки олії соняшникової, зернових злаків, інших харчових продуктів до Угорщини.

  Сторони обговорили питання торговельно-економічної ситуації, співробітництво у ветеринарній експертизі, ветеринарні сертифікати та необхідність регулювання роботи, пов’язаної із географічними позначеннями. Ігор Швайка зазначив на важливості для України урегулювання питання використання географічних назв та на важливості отримання технічної допомоги з боку Угорщини, як через європейські механізми технічної допомоги, так і безпосередньо в рамках двостороннього співробітництва.

  Також під час зустрічі Ігор Швайка наголосив на необхідності залучення досвіду Угорщини щодо  розробки законодавчої та нормативної бази, проведення випробувань з показників якості та безпечності продукції на відповідність їх міжнародним нормам, системи боротьби з фальсифікатом. Одним із основних питань під час зустрічі стало питання відстоювання географічних позначок, що є невід’ємною частиною захисту вітчизняного сільськогосподарського та харчового продукту.

  Зі свого боку Міхаль Баєр висловив задоволення нинішнім рівнем розвитку двосторонньої співпраці, водночас зазначивши, що співпраця й надалі має поглиблюватися. Пан Посол високо оцінив прагматичність та конструктивність української сторони та вкотре запевнив у тому, що для Угорщини Україна є близьким другом, партнером та сусідом.

  Також сторони обговорили питання діяльність робочої групи з питань сільського господарства, котра діє в рамках міжурядової комісії України та Угорщини. Міністр та Посол домовилися про проведення засідання комісії, яке планується на вересень 2014 року; про підписання угоди щодо двосторонньої сертифікації племінних свиней; обговорили імплементацію угоди з імунізації лисів проти сказу для запобігання поширенню цієї хвороби.

  Довідково:

  За 2013 рік товарообіг  склав 217,1 млн. дол. США,що на 29,1 млн. дол. США менше, ніж у 2012 році. Торговельне сальдо негативне (експорт - 37.3млн. дол. США, імпорт - 179,8 млн. дол. США). За 3 місяці 2014 року товарообіг склав 98.8 млн. дол. США, що на 10,2 млн. дол. США більше, ніж за аналогічний період 2013 року. Торговельне сальдо негативне (експорт – 13,0 млн. дол. США, імпорт – 85,8 млн. дол. США). Різко зменшився експорт олії ( з 1.2 млн. дол. США до 0,008 млн. дол. США) меляси (з 0,8 млн. дол. США до 0,1 млн. дол. США, різних інших харчових продуктів - з 1.5 млн. дол. США до 0,2 млн. дол. США). Збільшився експорт зернових злаків (з 0,2 млн. дол. США до 2,3 млн. дол. США), спирту (з 0 до 1.4 млн. дол. США)