• In English
 • Київська книжкова виставка зібрала тисячі відвідувачів
  опубліковано 19 травня 2014 року о 12:16

  З 16 по 18 травня у Києві відбулася X міжнародна книжкова виставка, засновником і організатором якої є Держкомтелерадіо України. Понад сорок українських видавництв представили киянам та гостям столиці свої книжкові новинки.

  Вперше виставка розташувалася просто неба на Хрещатику. Вдень тут йшла жвава торгівля книжками, а вночі «Книжковий майдан» охороняли бійці київської самооборони.

  У рамках виставки відбулись численні презентації книжкових видань, автограф-сесії та зустрічі з письменниками. Зокрема, Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України та видавництво «Наукова думка» презентували повне зібрання творів Тараса Шевченка у 12-ти томах та Шевченківську енциклопедію у 6-ти томах. Також директор видавництва «Наукова думка» Ігор Алєксєєнко та заступник директора з наукової роботи Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Сергій Гальченко представили громадськості 1-й том «Історії української літератури». 

  Київський видавничій дім «Стилос» провів презентацію видань, що вийшли до 70-х роковин депортації кримських татар: «Мы видели ад на земле…» та «Мустафа Джемилев: «На протяжении десятилетий голос крымских татар не был услышан…».

  Велика програма була підготовлена для найменшої аудиторії. У рамках дитячого проекту «Живи-читай» відомий рок-музикантом, телеведучий та продюсер Сергій Кузін зустрівся з читачами, також відбулися презентації нових дитячих видань.

  Атмосферу свята створював на виставці музичний супровід. Мистецька агенція «Наш Формат» та гурти «Вперше чую», «ВоЦап» презентували 17 травня, у Всесвітній день вуличної музики, свої нові музичні альбоми.