• In English
 • Прямі вибори голів обласних виконкомів можуть призвести до конфліктів на місцях, - В. Гройсман
  опубліковано 18 травня 2014 року о 08:44

  Голова виконавчої влади області має бути консолідованою фігурою, яку обирає обласна рада на  основі консенсусу. Таку  думку  висловив Віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман у Харкові 17 травня по завершенню Другого загальноукраїнського круглого столу національної єдності.

   «Коли прямими виборами обирається сільський чи міський голова – це логічно, тому що вони обираються громадою як лідери цієї громади. Коли ж мова йде про вибори голів виконкомів областей чи районів, в яких об’єднано багато громад, то ці фігури мають бути консенсусними, адже  їм доведеться займатися питаннями, які представляють спільні інтереси громад. В іншому випадку, тобто прямі вибори голів областей можуть призвести до конфліктів на місцях, адже голова області може мати одні погляди, а громади і облрада – інші.  А це  вже  серйозний конфлікт  з  точки  зору  виконавчих функцій,  які такий  голова  почне  затягувати  на  себе.  В  результаті, замість  реформи місцевого самоврядування отримаємо знову те, що мали до тепер», - пояснив Володимир Гройсман.

  Він поінформував, що Уряд пропонує іншу модель – а саме депутати облради чи райради,  яких обирають люди,  мають обирати зі  свого складу голів рад, а останні формуватимуть виконавчі комітети відповідних рад.

  «Тоді матимемо справжнє самоврядування і в громадах, і в районах, і в областях і ніхто не зможе замкнути право приймати рішення персонально на себе» - підкреслив Володимир Гройсман.