• In English
 • Україна для Європи - це спільне майбутнє, джерело натхнення і культури, - Євген Нищук
  опубліковано 17 травня 2014 року о 18:15

  У рамках святкування Дня Європи 17 травня 2014 р. у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» перші особи держави та представники дипломатичного корпусу країн-членів ЄС говорили про символічне місце та роль України у європейській родині.

  «Цьогорічне містечко в рамках Дня Європи сповнене талантів. У кожному з цих творів - частинка великої культури України. І найголовнішецю культуру сьогодні тут творять діти. Вони прагнуть демонструвати свої вміння та таланти не лише в Україні, а й по всьому світу і наша мета – зробити це можливим» - сказав Міністр культури Євген Нищук.

  «Сьогодні багато говорять про те, що значить Європа для України. Втім, варто говорити і про те, що таке Україна для Європи. А Україна для Європи - це спільне майбутнє, це велике натхнення, джерело енергії та культури. Де-факто, українці здавна демонструють приналежність до європейських народів. Але саме цього дня, у непростий для України час, варто ще раз наголоситиукраїнська держава понад усе цінує та поважає гідність і права кожного, але ми маємо і усвідомлюватимайбутнє країни залежить від кожного»

  У заході взяли участь Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк, в.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця, Міністр культури України Євген Нищук, голова КМДА Володимир Бондаренко, Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінскі, мер м. Рига (Латвія) Ніл Ушаков, дипломати посольств держав-членів ЄС, акредитованих в Україні.

  День Європи вважається символічним Днем народження Європейського Союзу і відзначається 9 травня. В Україні святковим днем встановлено третя субота травня. У нашій державі День Європи святкують 12-й рік поспіль.