• In English
 • Без нової Конституції децентралізації не буде, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 17 травня 2014 року о 17:02

  Уряд України робить усе в рамках своїх повноважень у питанні децентралізації влади. «Ми прийняли десятки рішень, які дають можливість місцевим громадам вільніше себе почувати», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час Другого загальноукраїнського круглого столу національної єдності в Харкові у суботу, 17 травня.

  Арсеній Яценюк нагадав, що передаються на місця повноваження зі сфери Державної архітектурно-будівельної інспекції, на засіданні Уряду 16 травня було ухвалено рішення про передачу на місця повноважень стосовно надання адміністративних послуг і схвалено проект закону про державну регіональну політику: «Але основне в питанні децентралізації – це зміна Конституції. Без нової Конституції децентралізації не буде, буде тільки ширма. Саме тому в Парламенті необхідно зібрати 300 голосів для реальної конституційної реформи», - наголосив Прем'єр-міністр.

  За його словами, конституційна реформа повинна пройти в «найбільш прозорому форматі, щоб люди зрозуміли, що в українській Конституції буде написано і що безпосередньо зміниться».

  «Ми підтримуємо рішення, яке прийняла нещодавно Тимчасова спеціальна комісія Парламенту з приводу першого примірного тексту можливих змін до Конституції. Далі його треба відправити до Венеціанської комісії, отримати експертні висновки, знову обговорити по всій країні і через шлях національного діалогу, через конституційну більшість прийняти цей документ», - підкреслив Глава Уряду.

  Під час дискусії Арсеній Яценюк наголосив, що Україну сьогодні «хочуть розчленувати і провести не федералізацію, а феодалізацію»: «Був один Янукович, зараз хочуть, щоб було 27 «януковичів» в областях».

  «Моя позиція як громадянина - я буду цьому противитися до останнього. І ніколи Україна не буде розчленована. Україна повинна бути єдиною унітарною державою з широкими повноваженнями регіонів, а не маленькі анклави, де кожен бізнесмен буде купувати собі місцеву раду, місцевий виконком, і мати маленькі Абхазії, Осетії, Придністров'я на території України», – підкреслив Арсеній Яценюк.