• In English
 • Заява МЗС України
  опубліковано 17 травня 2014 року о 16:35

  17 травня в Харкові розпочав роботу Другий загальнонаціональний круглий стіл національної єдності.

  Цей діалог свідчить про готовність Уряду України відкрито обговорювати найгостріші проблеми нашого суспільства та спільну відданість справі національного порозуміння й об’єднання найширших відповідальних політичних і громадських кіл України. Це також вияв послідовного виконання Україною Женевських домовленостей від 17 квітня ц.р.

  У той час як Україна та інші учасники Женевського процесу роблять все можливе для захисту життя людей та деескалації ситуації в окремих районах на сході держави, Росія залишається єдиною серед підписантів заяви, хто не зробив жодного кроку в цьому напрямку.

  Росія продовжує цинічно дестабілізувати становище. Жодні обіцянки президента Володимира Путіна не були підкріплені реальними діями. Росія демонстративно зосереджує війська на кордоні з Україною, підтримує та координує діяльність терористичних угруповань, відмовляється засудити чинені ними вбивства, катування та захоплення адміністративних приміщень, а також нарощує агресивну риторику проти Української держави – невщухаючий вал брехні і пропаганди.

  Цілком очевидно, що своїми діями Кремль намагається перешкодити справжньому національному діалогові в Україні, не дозволити реалізувати обраний курс на демократичні реформи і підірвати можливість проведення президентських виборів 25 травня.

  Закликаємо міжнародне співтовариство об’єктивно оцінювати процеси порозуміння і безпеки в нашій державі, не піддаватися тотальній брехні російської пропаганди і вжити проти російської влади всіх можливих рішучих, скоординованих та консолідованих заходів, щоб зупинити агресора і не дати йому зірвати процес волевиявлення Українського народу.