• In English
 • Держінвестпроект готує пакет пропозицій щодо розширення проектних напрямів для кредитування європейськими банками
  опубліковано 16 травня 2014 року о 10:15

  Нові інвестиційні перспективи України представив Голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко спільно з Міністром економічного розвитку та торгівлі України Павлом Шереметою на щорічному засіданні ЄБРР у Варшаві 15 травня. Презентація інвестиційних можливостей України зібрала найбільшу кількість учасників – понад 250 осіб – і в підсумку стала найвідвідуванішою з-поміж інших країн Європи за дводенну роботу форуму та викликала найбільший інтерес.

  «Сьогодні Європейський банк реконструкцій та розвитку є одним із основних інвесторів в економіку України. Портфель проінвестованих проектів у нашій державі становить близько 5 млрд. євро до кінця цього року, – зазначив С. Євтушенко. – Україна цінує цю співпрацю, оскільки ЄБРР – системний і дуже потужний гравець».

  За словами Голови Держінвестпроекту, однією з важливих проблем на сьогодні є незначна активність заявників і недостатня кількість опрацьованих серйозних кредитних заявок, які заслуговують на увагу.

  «Усі європейські фінансові інституції – ЄБРР, ЄІБ та інші – декларують готовність серйозно збільшити фінансові ліміти для України. Вони згодні працювати зі значно більшою кількістю кредитних заявок, аніж сьогодні надходить від українського як публічного, так і приватного секторів. Агентство розуміє це і готує цілий пакет пропозицій щодо розширення проектних напрямів для кредитування з боку європейських банків», – наголосив С. Євтушенко.

  Очільник Агентства підкреслив, що Держінвестпроект зацікавлений у розвитку співпраці в секторах енергетики, інфраструктури та сільського господарства. Особливо в енергетичній галузі, в якій Україна може використовувати досвід, накопичений ЄБРР у країнах регіону.

  С.Євтушенко представив національні проекти «Технополіс», «Індустріальні парки», «Теплий дім», «Річкова інфраструктура», «Зерно України», «Зелені ринки», «Міська кільцева дорога навколо миєва».

  На діловий форум ЄБРР, який організували в рамках 23-го щорічного засідання Ради керівників, з’їхалися понад 250 представників банківських сфер та міністерств фінансів країн західної і східної Європи. Основна тема дискусій: як змінилася кожна колишня соціалістична країна Європи за 25 років після падіння Берлінської стіни, зокрема Румунія, Грузія, Киргизька Республіка, Польща, Молдова, Чорногорія, Україна, і які можливості та успіхи відкриються для них в наступні 25 років.