• In English
 • Незважаючи на складну ситуацію на сході та півдні України, бізнес вчасно сплачує податки, - Ігор Білоус
  опубліковано 15 травня 2014 року о 16:04

  Незважаючи на військові дії на сході країни, суб’єкти господарювання продовжують сплачувати податки. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

  «Сьогоднішні заяви так званих сепаратистів про те, що Слов’янськ перестав платити податки, не відповідають дійсності. За першу половину травня платники у Слов’янську заплатили суму на рівні 95% від минулорічної за аналогічний період. Це при тому, що там уже два тижні, по суті, тривають бойові дії», - сказав Ігор Білоус.

  Так, зокрема, якщо у травні минулого року у Слов’янську у середньому за день до зведеного бюджету сплачувалося 1,429 млн. грн. податків і зборів, то у 2014 році такий показник становить 1,338 млн. грн.  

  Водночас через напружену ситуацію у східних областях країни бюджет може недоотримати 1,5 млрд. гривень. У цих областях знаходиться багато великих підприємств, які сукупно можуть недоплатити понад 900 млн. гривень.

  Однак, за словами Ігоря Білоуса, головною на сьогодні є безпека людей, які проживають та працюють у «гарячих точках». У Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці на роботу виходить мінімальна кількість працівників, необхідна для виконання найбільш термінових завдань, а більшість питань платників податків вирішуються в дистанційному режимі.

  «Я дуже вдячний моїм колегам у Донецькій та Луганській областях за те, що вони турбуються про безпеку наших людей і при цьому продовжують виконувати свої обов’язки та забезпечують надходження до бюджету», - сказав керівник Міндоходів.