• In English
 • У квітні план із податкових надходжень до бюджету виконано більш ніж на 100%
  опубліковано 15 травня 2014 року о 15:26

  У квітні 2014 року завдання Міністерства фінансів України щодо забезпечення податкових надходжень до бюджету виконано більш ніж на 100%. Про це сьогодні заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час спільного брифінгу керівництва Міндоходів у Кабінеті Міністрів України.

  За його словами, до бюджету надійшло 16,7 млрд. грн. податкових надходжень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сума надходжень зросла на 1,8 млрд. грн., незважаючи на кризову ситуацію на Сході та Півдні країни, а також падіння обсягів промислового виробництва на 5%. Таких результатів вдалося досягти за рахунок детінізації економіки, зокрема, ліквідування «податкових ям». 

  «Триває запекла боротьба на фронті війни з «податковими ямами». Ми відпрацьовуємо все нові критерії їх виявлення і тісно співпрацюємо з силовими органами для їх ліквідації. У той сам час ми розробляємо зміни до адміністрування ПДВ, щоб зробити виникнення подібних схем неможливим», - сказав Ігор Білоус.

  Отримані від детінізації кошти є ресурсом як для поступового зменшення переплат, так і для відшкодування ПДВ. Так, у квітні платникам було відшкодовано 4,2 млрд. грн. податку на додану вартість.

  Водночас зменшується і обсяг переплат з податків на прибуток та  додану вартість. Зокрема, у квітні вперше показник переплат з податку на прибуток знизився на 400 млн. гривень. Переплати з ПДВ зменшилися на 100 млн. гривень.

  «Ця тема дуже хвилює бізнес, адже, по суті, вони сьогодні кредитують державу. На жаль, я не можу пообіцяти швидкого вирішення цієї проблеми, але ми поступово будемо скорочувати обсяг переплат для того, щоб з часом повністю відмовитися від цієї практики», – підкреслив Ігор Білоус. 

  Міндоходів також досягло суттєвого прогресу у збільшенні митних надходжень. За словами заступника Міністра доходів і зборів України Віталія Науменка, митними органами у квітні 2014 року спрямовано до бюджету 10,509 млрд. грн, що складає 95% очікуваних показників. Порівняно з березнем цього року надходження зросли на 2,4 млрд. гривень.

  «Такі результати свідчать, насамперед, про ліквідацію корупційних схем, більш ефективну боротьбу з контрабандою та «сірим» імпортом. Зокрема, в Україні почали оформлюватися бензини, дизельне паливо, тютюнові вироби та сировина, та інші високоліквідні товари», - підкреслив Віталій Науменко. За його словами, позитивні зрушення, яких досягнуто на сьогоднішній день, є свідченням результативності заходів, що вживаються для забезпечення економічної безпеки України.

  Серед позитивних законодавчих новацій Перший заступник Міністра Ігор Білоус відзначив прийняття змін до закону про трансфертне ціноутворення, які відтермінували подачу звітів та лояльні штрафи на перший період. 

  «Новий закон дає нам своєрідний «тренувальний період» для налагодження ефективної взаємодії з бізнесом із тим, щоб ми виявили всі підводні камені, і з січня 2015 року почали працювати на повну силу, приносячи додаткові кошти в бюджет України», – зазначив керівник Міндоходів.

  Великі надії Ігор Білоус покладає на законопроект про податковий компроміс, який розробили в Міндоходів і який найближчим часом буде передано на розгляд Кабінетом Міністрів. «Це – крок назустріч бізнесу. Наше завдання – вивести взаємодію бізнесу і держави у правове поле», - додав Ігор Білоус.