• In English
 • Заява МЗС України щодо проведення Російською Федерацією військових навчань "Авіадартс-2014"
  опубліковано 15 травня 2014 року о 15:54

  За інформацією офіційного сайту Міністерства оборони Російської Федерації, у період з 21 до 25 травня 2014 року в районі міст Ліпецьк, Воронеж і Рязань проводитимуться навчання ВПС РФ «Авіадартс-2014». Низка інформагентств з посиланням на джерела у російському військовому відомстві повідомляють про те, що в ході навчань «відпрацьовуватиметься бойове застосування ракетного, бомбового та гарматного озброєнь по наземних цілях, а також подолання системи ППО умовного супротивника».

  Плани російської сторони викликають глибоке занепокоєння в Україні. Враховуючи  сценарій «Авіадартс-2014», залучені до нього сили та засоби, а також бойове застосування сучасних озброєнь у безпосередній близькості до наших кордонів державою, яка вже здійснила акт агресії проти України та незаконну анексію частини нашої території, розцінюємо ці дії Росії як чергову силову провокацію та неприховану спробу посилення напруги на кордонах з Україною та в регіоні в цілому.

  Проведення навчань з такими специфічними завданнями поблизу нашої держави у день президентських виборів свідчить про продовження реалізації Росією сценарію подальшої дестабілізації ситуації, зокрема в східних регіонах України, та брутального тиску проти українського народу.

  Категорично вимагаємо від Російської Федерації припинити практику провокування нестабільності, негайно відвести підрозділи російських збройних сил від українського кордону і виконати взяті зобов’язання згідно із Женевськими домовленостями.