• In English
 • У Мінагрополітики обговорили питання виробництва та постачання в Україну сільгосптехніки
  опубліковано 15 травня 2014 року о 13:11

  Сьогодні, 15 травня, під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки та за участю заступника Міністра Андрія Дикуна відбувся круглий стіл з виробниками та поставщиками сільськогосподарської техніки і обладнання, які працюють на ринку України.

  Під час вступного слова Ігор Швайка зазначив: «Ми повинні сприяти виробництву вітчизняної сільгосптехніки та відкриттю нових потужностей, на яких збиралася б техніка відповідно до закордонних технологій. Наразі в Україні є компанії, які використовують сільгосптехніку закордонного виробництва. І постає питання збору в Україні сільськогосподарської техніки. Ми плануємо провести попередні консультації з імпортерами щодо можливості зборки тракторів, комбайнів, іншого обладнання. Це пропозиція Уряду, і як Міністр хотів би звернутися до вас надати пропозиції щодо формату нашої роботи. Найпростіший як для міністерства спосіб - створення профільної асоціації. Ситуація не така проста, і я хотів би з вами взаємодіяти. Наша ініціатива - створення Аграрної ради, в складі якої будуть працювати палати, одна з яких може бути за профілем сільськогосподарського машинобудування. В рамках цієї роботи представники від бізнесу представляють різні позиції, шукають шляхи вирішення проблем і вже із конструктивною пропозицією виходять на Міністерство, яке у свою чергу ініціює або закон, або урядове рішення. Ми відкриті для діалогу з вами».

  Зі свого боку виробники та поставщики сільськогосподарської техніки заявили, що на сьогодні техніка приходить повністю розібрана і комплектація коштує досить дорого. Вони підкреслили, що ситуація з виробництвом є вирішуваною: зняти мито та припинити адміністративний тиск. Також вони зазначали, що готові розглянути можливість виробництва сільськогосподарської техніки в Україні, але якщо українські виробники відповідатимуть вимогам центрального підприємства. 

  Також під час круглого столу обговорювалися проблеми багатоступеневої сертифікації техніки, викорінення корупційних схем для отримання сертифікатів, питання ввізного мита на готову техніку та комплектуючі, конкурентоспроможності вітчизняної техніки та обладнання.

  На завершення Міністр запропонував створити профільну робочу групу для подальшої співпраці.