• In English
 • Укравтодор готовий до жорсткого контролю своєї діяльності
  опубліковано 15 травня 2014 року о 11:23

  Укравтодор готовий до жорсткого контролю своєї діяльності. Здійснення державних закупівель в сфері будівництва – одна з найбільших проблем в Україні. Для того, щоб підвищити підзвітність і прозорість використання коштів Державного бюджету у цьому секторі економіки, необхідно практично вирішити нагальні проблеми цього процесу, а не намагатися адаптувати механізми, що спрацювали в інших державах, до українських реалій.

  Таку думку висловив Голова Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Малін в ході зустрічі з представниками міжнародної програми CoST, до якої минулого року долучилося Держагентство.

  За його словами, Укравтодор готовий до найжорсткішого контролю своєї діяльності та тісної і тривалої співпраці з будь-якою організацією, що прагне, щоб в Україні процеси відбувалися краще, чистіше й організованіше.

  «Проте ви маєте запропонувати нам по-справжньому дієві інструменти, що виведуть процес держзакупівель з тіні, виключать корупційну складову, унеможливлять появу нових шахрайських схем і захистять галузь у майбутньому», – наголосив  О. Малін.

  Не менш проблемними Голова Укравтодору назвав перепони, що виникають в ході проведення міжнародних торгів – передусім це недобросовісна конкуренція, демпінг, що подеколи сягає 40%, а також відсутність преференцій для національних компаній, в яких податкове навантаження є набагато вищим ніж в комерційних, а отже вони знаходяться в нерівних умовах.

  Підсумовуючи, Малін зазначив, що всі зазначені фактори й призводять до здорожчання вартості робіт та збільшення строків їх виконання, а це – як результат спричиняє кризу в дорожній галузі.

  «Лише запропонувавши реальні шляхи розв’язання окреслених проблем, CoST доведе свою доцільність та ефективність, адже складна політична та економічна ситуація в Україні не дозволяє нам марнувати час, сили та гроші на недієві проекти», – зауважив очільник Держагентства насамкінець.

  Нагадаємо, CoST – це неурядова неприбуткова програма, до якої 6 листопада 2013 року офіційно приєднався Укравтодор. За інформацією Світового банку, програма CoST орієнтована на підвищення ефективності витрачання коштів на інфраструктурні проекти за рахунок поліпшення прозорості процесів реалізації проектів будівництва.