• In English
 • Сторони власників і профспілок підбили підсумки виконання положень Генеральної угоди на 2010 - 2012 роки
  опубліковано 14 травня 2014 року о 14:36

  Сторони власників і профспілок у ході засідання спільної робочої комісії підбили підсумки виконання станом на 1 січня 2014 року положень чинної, до укладення нової, Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010–2012 роки.

  За домовленістю головував на засіданні заступник керівника групи повноважних представників Сторони власників, заступник Міністра соціальної політикикерівник апарату Віктор Іванкевич.

  Як відомо, Сторони попередньо узгодили оцінку виконання 210 положень Генеральної угоди. Водночас, як зазначалося на засіданні, не узгодженою залишалася оцінка виконання 34 положень, які були віднесені до Таблиці розбіжностей.

  Перед засіданням спільної робочої комісії Сторона власників (представники Уряду та Спільного представницького органу роботодавців) провела своє зібрання, на якому особливу увагу приділила неузгодженим оцінкам виконання окремих положень Генеральної угоди з метою вироблення єдиної позиції у Сторін.

  Результати обговорення було представлено колегам від Сторони профспілок.

  Після спільного обговорення положень, в оцінці виконання яких у Сторін залишались розбіжності, взаємного обміну актуальною інформацією члени комісії схвалили досягнуті домовленості й визначили додаткові заходи для забезпечення виконання норм Генеральної угоди на 2010-2012 роки.

  Серед них, зокрема, передбачається подання Стороні профспілок актуалізованих графіків погашення заборгованості за виконане у попередні роки державне замовлення; проведення додаткових консультацій щодо узгодження механізму розрахунку мінімального рівня заробітної плати, який забезпечуватиме просте відтворення здатності працівника до праці та утримання непрацездатних членів його сім’ї, як публічного показника для використання в соціальному діалозі.

  Також проводитимуться консультації щодо встановлення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС.

  Передбачається, що продовжить свою роботу Міжвідомча робоча група з напрацювання законодавчих ініціатив щодо вдосконалення визначення прожиткового мінімуму тощо.

  «Тож можна констатувати, що сьогодні відбувся діалог. Сторони чули одна однуі це найголовніше. Переконаний, що поетапно спільними зусиллями ми досягнемо бажаного результату – налагодимо конструктивну співпрацю у напрямі реалізації домовленостей, виконання взятих зобов’язань для забезпечення законних прав працівників і роботодавців, збалансування їх інтересів», — прокоментував результати засідання комісії Віктор Іванкевич. І додав, що без проведення соціального діалогу буде проблематично забезпечити соціально-політичну стабільність в країні. Саме принципи соціального діалогу лежать в основі реалізації державної політики у сфері трудових і соціально-економічних відносин.