• In English
  • Укрморрічінспекція розпочинає роботу щодо ратифікації Найробійської міжнародної конвенції
    опубліковано 13 травня 2014 року о 18:00

    З метою врегулювання в Україні правовідносин щодо майна, яке затонуло у виключній економічній зоні держави, та визначення відповідальності судновласника за витрати на встановлення місцезнаходження та видалення затонулого судна, Державною інспекцією України з безпеки на морському та річковому транспорті розпочато роботу щодо можливої ратифікації нашою державою Найробійської міжнародної конвенції про видалення затонулих суден 2007 року, підписаної 18 травня 2007 року в м. Найробі (Республіка Кенія).

    Такий крок не в останню чергу обумовлено тим, що 14 квітня 2015 року зазначена конвенція нарешті вступить в силу: Королівство Данія стало десятою державою, яка ратифікувала зазначену конвенцію, тим самим забезпечивши набуття нею чинності через 12 місяців. Повідомлення про це було зроблено під час 101 сесії Юридичного комітету Міжнародної морської організації, що відбувалася у період 28 квітня – 02 травня 2014 року.

    Найробійська міжнародна конвенція про видалення затонулих суден 2007 року встановлює єдині міжнародні правила та процедури для забезпечення швидкого та ефективного видалення затонулих суден та сплати компенсації за пов’язані з цим витрати, оскільки несвоєчасне вжиття необхідних заходів щодо видалення суден може становити небезпеку для судноплавства та завдавати шкоди морському середовищу.