• In English
 • Звільнення у запас строковиків, які призвані у квітні-травні 2013 року, відбудеться лише після підписання Указу Президента "Про демобілізацію"
  опубліковано 13 травня 2014 року о 17:55

  Звільнення у запас строковиків, які призвані у квітні-травні 2013 року, відбудеться лише після підписання Указу Президента України «Про демобілізацію». Про це під час прес-конференціі в Об’єднаному збірному пункті Київського обласного військового комісаріату розповів начальник відділу призову та комплектування управління комплектування та призову Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України полковник Валерій Дендебера.

  Військовослужбовці ЗС України, які були призвані на строкову військову службу навесні минулого року, можуть бути затримані на службі, з огляду на агресію Російської Федерації, максимум на шість місяців.

  «Кількість юнаків, які планувалися до демобілізації після строкової служби, які призвані минулого року, понад 6 тисяч. Плани та етапи звільнення цієї категорії осіб із строкової військової служби вже опрацьовано Генеральним штабом ЗС України, і їх буде звільнено планово, після підписання Указу Президента України «Про демобілізацію», – наголосив полковник Валерій Дендебера.

  Звільнення військовозобов’язаних, які на даний час перебувають на строковій службі, відповідно до статті 26 «Закону про військовий обов’язок і військову службу» регламентує, що військовослужбовці строкової військової служби, які відслужили встановлені терміни, звільняються лише на підставі Указу Президента України.

  Відповідно до Указу Президента України №447/2014 від 1 травня «Про заходи щодо підвищення обороноздатності держави» пунктом 2 є повернення в Збройні Сили України проходження строкової служби, де регламентовано термін проведення цього призову – у травні-липні, відповідно до цього будуть і терміни про звільнення, регламентовані тільки Указом Президента України «Про демобілізацію».

  До статті 15 цього Закону Міністерством оборони України ініційовано вилучення такого пункту: «на строкову службу призиваються лише в мирний час».

  За його словами звільнення (демобілізація) військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації в особливий період, може бути здійснено за умови стабілізації воєнно-політичної обстановки навколо України. Час і порядок її проведення буде визначено відповідним Указом Президента України. У ході демобілізації буде забезпечено поетапну заміну військовослужбовців, призваних під час мобілізації, на військовослужбовців строкової служби, без зниження рівня бойової готовності військових частин.