• In English
 • Військові лікарі перебувають в усіх місцях, де виконують бойові завдання захисники Вітчизни
  опубліковано 13 травня 2014 року о 16:55

  На Харківщині в палаті Військово-медичного клінічного центру Північного регіону медичному брату відділення гнійної хірургії клініки ушкоджень даної установи старшині військової служби за контрактом Василю Веремеєнку вручено заохочувальну відзнаку Міністерства оборони України «За воїнську доблесть».

  Військовослужбовець отримав важкі поранення 2 травня під Слов’янськом, коли  на вертольоті Мі-8 евакуйовував постраждалих в ході антитерористичної операції бійців Збройних Сил. До цього часу військові лікарі провели дві операції задля стабілізації його стану здоров’я. Зараз він проходить спеціальний курс лікування та відновлення.

  Заохочувальну відзнаку від імені керівництва оборонного відомства вручив начальник Військово-медичного клінічного центру Північного регіону полковник медичної служби Віктор Поліщук.

  «Нелюдські дії сепаратистів просто вражають. Адже на бортах рятувального вертольоту Мі-8 були червоні хрести. Згідно з усіма нормами міжнародного права застосовувати зброю проти таких транспортних засобів не можна. Не зважаючи на небезпеку, наші військові лікарі перебувають в усіх місцях, де виконують бойові завдання захисники Вітчизни. Професіоналізм старшини Веремеєнка поставлений у приклад для коллег», – зазначив полковник медичної служби Віктор Поліщук.

  Своєю чергою військовослужбовець-контрактник попросив після виписки знову направити його до польового табору антитерористичної операції, де потрібні його досвід та допомога.

  Довідково

  У ніч проти 2 травня в районі міста Слов’янськ Донецької області було збито два вертольоти Мі-24 Збройних Сил України, які здійснювали повітряне патрулювання у визначеному районі.

  Бойові машини було збито невідомими особами з використанням переносних зенітних ракетних комплексів (ПЗРК).

  В результаті обстрілу загинуло декілька військовослужбовців Збройних Сил України, ще кілька отримали поранення різного ступеня тяжкості.

  Крім того, вдень 2 травня пострілами зі стрілецької зброї було пошкоджено вертоліт Мі-8 армійської авіації Збройних Сил України, який евакуйовував поранених. В цьому випадку жертв не було, поранено одного військовослужбовця