• In English
 • Ігор Швайка обговорив з Єврокомісарами питання подальшої співпраці у аграрній галузі
  опубліковано 13 травня 2014 року о 15:27

  Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка перебуває у складі урядової делегації України на чолі з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком у Брюсселі для участі у спільному засіданні членів Уряду України та Колегії Європейської Комісії.

  У рамках візиту до Брюсселю Міністр взяв участь у пленарному засіданні та зустрівся з Комісаром ЄС з питань охорони здоров’я та споживчої політики Тоніо Боргом та Комісаром ЄС з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Дачіаном Чолошем.

  Під час зустрічі з Тоніо Боргом обговорювались питання доступу на ринки ЄС української продукції тваринного походження, наближення України до стандартів ЄС у сфері здійснення санітарних та фітосанітарних заходів та введення Україною тимчасових заходів у зв’язку із виявленням випадків африканської чуми свиней у Литві та Польщі.

  Під час зустрічі з Дачіаном Чолошем було обговорено:

  - поточний стан торгівлі між Україною та ЄС;

  - запровадження автономного преференційного режиму торгівлі для України з боку ЄС;

  - подальше співробітництво між Україною та ЄС у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій, зокрема стосовно проведення чергового ХХ засідання діалогу Україна – ЄС з аграрних питань;

  - гармонізація законодавства України до вимог Європейського Союзу та надання допомоги з боку ЄС на проведення реформ у аграрному секторі.