• In English
 • Тривалість життя в Україні знижується на 10-15 років саме за рахунок захворюваності на гіпертонію
  опубліковано 06 травня 2014 року о 18:10

  Тривалість життя в Україні знижується на 10-15 років саме за рахунок захворюваності на гіпертонію. Про це повідомив під час прес-конференції, присвяченої Всесвітньому дню боротьби з артеріальною гіпертензією, головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко.

  За його словами, нині в Україні зареєстровано понад 26,5 млн. хвороб системи кровообігу, з яких хворих на гіпертонію понад 12 млн., на ішемічну хворобу серцяпонад 9 млн., на стенокардію  понад 3 млн.

  Найуразливішою із вказаних захворювань, на переконання Василя Нетяженка, є саме артеріальна гіпертензія, оскільки має найбільшу кількість ускладнень. Бо у таких хворих в понад 50-ти тисячах випадків зареєстровано гострий та повторний інфаркт міокарда, а у 111 953 випадкахінсульти.

  «Аби уникнути цієї масової та підступної хвороби варто вести здоровий  спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти зі зменшенням споживання солі, дозувати фізичну активність та, в ідеалі, споживати органічну їжу. В такому разі в українців є можливість уникнути ускладнень від гіпертонічної хвороби на 30%, а у тих, хто вже приймає лікище на 28%» - констатував головний позаштатний терапевт МОЗ України.

  Довідково

  У другу суботу травня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.

  Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертоніясамий грізний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Понад 1,5 мільярди людей у всьому світі страждають цим підступним захворюванням. За даними статистики, понад 45 відсотків хворих людей не знають, що вони мають завищені показники артеріального тиску.