• In English
 • Необхідно створити єдину політику розвитку Електронного урядування, - Володимир Гройсман
  опубліковано 06 травня 2014 року о 17:26

  Створення єдиної політики розвитку електронного урядування та єдиного органу, що відповідатиме за розвиток даної сфери управлінняпершочергове завдання Робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування. Про це на сьогоднішньому її засіданні, 6 травня, сказав голова Робочої групи, Віце-прем’єр-міністр Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман.

  За його словами, напрямок електронного урядування - важлива політика, яка сприяє ефективності та прозорості управлінських процесів на рівні Уряду, регіонів, органів місцевого самоврядування. Головною проблемою на сьогодні є розпорошеність завдань по впровадженню електронного урядування серед державних органів влади, відсутність єдиного центру прийняття рішень в даній галузі.

  «Серйозний виклик - відсутність єдиних стандартів впровадження електронного урядування в країні. Це призводить до складності і різнорідності впровадження на рівні галузей управлінських процесів, законодавства. Тому необхідно створити єдину політику розвитку електронного урядування та єдиного органу, що відповідатиме за розвиток даної сфери управління», - сказав Володимир Гройсман. Він також додав, що таке урядування потребує підсилення та координації з рештою реформ, особливо з адміністративною, а також оптимізації системи надання адміністративних послуг.

  «Електронне урядування є важливим кроком для здешевлення надання самих послуг населенню, а також усунення чиновника від прийняття рішення, усунення надмірної бюрократії при взаємодії громадян і влади. Електронні системи управління сприяють новому рівню надання послуг громадянам, доступу до інформації та формуванню довіри до влади», - зазначив Віце-прем’єр.

  Володимир Гройсман доручив Робочій групі у швидкому часі провести аналіз стану впровадження електронного урядування, напрацювати план розробки політики та нормативних документів в цій сфері. Також результатом діяльності Робочої групи має стати узгодження технічних завдань для розробки окремих сфер і підходів до впровадження електронного урядування, зокрема, стандартів впровадження електронного урядування.

  Віце-прем’єр-міністр наголосив, що така форма урядування є каталізатором створення якісних управлінських рішень, що сприятимуть активізації реформ у країні, розвитку ІКТ сфери, е-комерції.