• In English
 • Пілотний проект із здешевлення ліків для гіпертоніків продовжать найближчим часом
  опубліковано 06 травня 2014 року о 17:40

  Пілотний проект зі здешевлення ліків для гіпертоніків продовжать найближчим часом, запевнив головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко під час прес-конференції в Міністерстві охорони здоров’я України.

  За його словами, на продовження реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у 2014 році держава запланувала виділити понад 135 млн. грн. й наразі відповідні документи проходять юридичні процедури.

  Він також повідомив, що завдяки впровадженню в практику референтного ціноутворення, відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%, із них 44,4% отримували антигіпертензивні лікарські засоби впродовж 3-х місяців, а до проекту - лише 15% хворих отримували лікування. Також зменшилась кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертензивних кризів на 16% та кількість інсультів серед пацієнтів, що отримували антигіпертензивне лікування, на 6,4%.

  «Лікувальний та економічний ефект від застосування референтного ціноутворення очевидний і отримані результати дають підставу для ширшого впровадження в клінічну практику як медикаментозних, так і немедикаментозних засобів лікування із використанням цього фінансового механізму», - констатував Василь Нетяженко.

  Він також розповів про можливі нововведення в проекті. «Минулого року дія пілотного проекту поширювалася на 7 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін та ніфедипін. У червні 2013 року було розширено цей перелік комбінованими лікарськими засобами та ацетилсаліциловою кислотою, що суттєво збільшило коло пацієнтів. Цьогоріч група експертів пропонуватиме додати до нього ще й антитромбоцитальні препарати та ліки для зниження холестерину», - зазначив Василь Нетяженко.

  Нагадаємо, що з 1 червня 2012 року в Україні реалізовується пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. У 2013 році на здійснення часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою з Державного бюджету України було виділено 191 636 300 гривень, а використано - 164 642 910 (85,91%).

  У 2013 році проектом охоплено майже 7 млн. осіб. Кількість виписаних рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобівпонад 20 млн., з них за понад 8 млн. рецептів здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів. Кількість аптечних закладів, задіяних у пілотному проектіпонад 12 000.