• In English
 • Заява Спецкомітету ПАРЄ зі спостереження за позачерговими виборами Президента України за результатами візиту в Україну
  опубліковано 06 травня 2014 року о 12:39

  На офіційному сайті Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) опубліковано заяву передвиборчої місії Спеціального комітету ПАРЄ зі спостереження за позачерговими виборами Президента України за результатами візиту в Україну 29-30 квітня ц. р.

  На думку учасників місії, Україна потребує демократичних та таких, що заслуговують на довіру, виборів. Делегація ПАРЄ у цьому зв’язку закликає українських громадян, незалежно від політичних переконань, регіональної чи мовної приналежності, взяти активну участь у передвиборчій кампанії та самих виборах.

  Делегація ПАРЄ заявила, що з метою забезпечення свободи волевиявлення народу має бути не допущене будь-яке зовнішнє втручання у внутрішні справи України та виборчий процес.

  Делегація підкреслила позитивні зміни у правовому регулюванні виборчого процесу, які можуть додатково забезпечити достовірність виборчих результатів. Також позитивно оцінена робота Центральної виборчої комісії, зокрема всеохоплюючий процес реєстрації кандидатів та відкритість ЦВК для спостерігачів, ЗМІ та представників кандидатів.

  Учасники передвиборчої місії привітали зусилля української влади, спрямовані на забезпечення доступу до виборів громадянам, «чиї домівки перебувають під окупацією, як в Криму, або зазнають збройного втручання, як у Донецьку та Луганську».

  Водночас, делегація ПАРЄ підкреслила, що залишаються певні недоліки, зокрема щодо фінансування виборчих кампаній, прозорості прав власності відносно ЗМІ. Передвиборча місія вказує на необхідність підвищення рівня захисту журналістів.

  Також делегація вказала на негативний вплив на виборче середовище внаслідок «втручання озброєних груп, які знаходяться під впливом російської влади, зокрема у східних регіонах». Було зазначено, що кандидати мають отримати рівні можливості проводити зустрічі з виборцями та інформувати їх про свої програми, доступ до ЗМІ та можливість проводити свої кампанії в усіх регіонах України відповідно до українського законодавства.

  За достроковими виборами Президента України 25 травня 2014 року спостерігатиме делегація ПАРЄ у складі 52 осіб.