У рамках соціальної ініціативи 200 мешканців селища Терни Недригайлівського району, що на Сумщині, нарешті отримали землю – по два гектари для ведення особистого селянського господарства. Віднині вчителі, медики, пенсіонери господарюватимуть на власних земельних наділах. Декілька років вони не могли реалізувати своє конституційне право на безоплатну приватизацію землі через свавілля чиновників різних рівнів та загальну закорумпованість земельних відносин.
«Знаю, ви чекали на цю землю понад 3 роки, оббиваючи пороги адміністрацій різних рівнів, непорядних фірм і посередників та відділів Держземагентства, – наголосив Голова Держземагентства Сергій Рудик, вітаючи мешканців селища Терни з цією урочистою подією. – Наразі я практично щоденно стикаюся з кричущими випадками несправедливості – люди роками не можуть отримати чи оформити землю, яка законно їм мала б належати».
Як приклад кричущого свавілля чиновників очільник земельного відомства навів факти зловживання у сфері земельних відносин в Обухівському районі Київської області, де селяни з 2006 року не можуть отримати свої законні паї, за цей час понад 200 осіб вже померли, так і не дочекавшись землі. Колишній голова ОДА разом з місцевими чиновниками особисто блокував це питання. Натомість ці землі незаконно оброблялися, відповідно і податки не сплачувалися, і селяни не отримували орендну плату. Сергій Рудик тримає це питання на особистому контролі і підкреслив, що вже цього місяця люди нарешті отримають документи на землю.
«З метою виявлення проявів корупції, затягування з реєстрацією чи інших фактів зловживань з боку земельних чиновників я відкриваю безкоштовну гарячу лінію і буду особисто контролювати кожне питання, – повідомив керівник Держземагентства. – Ми маємо налагодити прозору і зрозумілу систему оформлення кадастрових номерів та реєстрації земельних ділянок – люди не повинні стояти в чергах та, не дай Бог, платити посередникам за вирішення питань реєстрації. Сьогодні є політична воля кардинально змінити ситуацію в державі. Боротьба з корупцією та люстрація влади – один з пріоритетів як нового Уряду, так і мій особистий пріоритет як керівника земельного відомства».
Мешканка селища Терни Наталія Покущенко від імені тернивчан щиро подякувала керівництву землевпорядної служби за допомогу в отриманні земельних наділів. Селищний голова с. Терни Ігор Борисовський у свою чергу сказав: «Сподіваюся, що наше життя, громадо, після отримання земельних ділянок стане хоч на йоту кращим».
Сергій Рудик також розповів і про те, що нині система державної кадрової політики не лише у земельному відомстві, а й на національному рівні настільки забюрократизована і не гнучка, що сьогодні фактично неможливо швидко змінити апарат. Офіційна процедура призначення нового керівника – державного службовця займає деякий час, іноді до двох місяців. У перехідному періоді між звільненням і призначенням керівника недосконале законодавство передбачає вимогу замінити начальника тимчасово виконуючим обов’язки із числа заступників.
«Я не стверджую, що всі без винятку корупціонери, але зазвичай якщо мала місце корупція, то це відбувалося у зв’язці начальника і його заступника. Звільнивши керівника, на його місце, хоч і тимчасово, приходить заступник із сумнівною репутацією, – поділився думками на зустрічі з громадою очільник земельного відомства. – Але немає безвихідних ситуацій. Тому закликаю представників ЗМІ та громадськості допомагати новій владі контролювати кадрові призначення та повідомляти про зловживання. Я ініціюю створення антикорупційної ради при Держземагентстві, яка б контролювала діяльність відомства, в тому числі й кадрові призначення як у центральному апараті, так і в усіх без винятку територіальних органах. Погодьтесь, що громадськість може краще оцінити призначення та діяльність районних очільників, ніж ми, сидячи в Києві і не знаючи специфіку району. Для оперативного виявлення фактів зловживання чи корупції започатковую відкриття моєї особистої гарячої телефонної лінії, за допомогою якої вже цього місяця зможу оперативно отримувати інформацію та реагувати на неї».