• In English
 • Мініфраструктури пропонує підвищити ставки єдиного збору за проїзд автошляхами України іноземного транспорту
  опубліковано 06 травня 2014 року о 11:22

  Міністерство інфраструктури України ініціює підвищення плати за проїзд вітчизняними автомобільними дорогами іноземних транспортних засобів. Кошти, залучені у такий спосіб, спрямовуватимуться до спеціального фонду Державного бюджету України, а відтак слугуватимуть додатковим джерелом фінансування для розвитку автомобільних доріг. Адже на сьогодні коштів не вистачає навіть на першочергові роботи з поточного ремонту та експлуатаційного утримання. За останні 7 років фінансування склало близько 18-36% від необхідного: 2-4 млрд. грн. при нормативних 11 млрд. грн., через що обсяги руйнувань та деформацій на автодорогах загального користування зросли до 50% від загальної протяжності.

  Відтак фахівцями Міністерства підготовлено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України».

  Цим законопроектом Мінінфраструктури пропонує збільшити удвічі ставки єдиного збору за проїзд автомобільними дорогами за кожен кілометр для іноземних автобусів та вантажівок з урахуванням європейського досвіду.

  Крім того планується запровадити ставки єдиного збору за проїзд автошляхами транспортних засобів дозволеною вагою до 3,5 тонн, що зареєстровані за межами України залежно від періоду перебування на території нашої держави.

  З законопроектом можна ознайомитися на офіційному сайті відомства у розділі «Регуляторна діяльність» за посиланням:

  http://www.mtu.gov.ua/uk/alias_50/41808.html