• In English
 • Ігор Швайка провів особистий прийом громадян
  опубліковано 05 травня 2014 року о 18:11

  5 травня Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка у Будинку Уряду провів особистий прийом громадян.

  Серед основних питань до Міністра: державна підтримка розвитку середньо- та дрібнотоварних сільгосптоваровиробників, сімейних ферм та особистих селянських господарств, а також земельні питання, зокрема існуючі проблеми щодо реєстрації договорів оренди земельних ділянок.

  «Підтримка дрібних та середніх товаровиробників, а також розвиток фермерства залишається одним із пріоритетних в аграрній політиці. В Україні щороку близько 60 відсотків валової продукції сільського господарства виробляється дрібними її виробниками - невеликими фермерськими та особистими селянськими господарствами. Разом з тим у своїй діяльності саме ці категорії господарств зіштовхуються із низкою проблем, зокрема з слабкою власною матеріально-технічною базою, недостатністю власних фінансових ресурсів, відсутністю вільного доступу до агросервісних послуг: зберігання, переробки і збуту виробленої продукції. Тому сьогодні ми максимально посилили роботу з дерегуляції ведення бізнесу в аграрному секторі економіки, підтримки різних форм господарювання на селі, зокрема сімейного фермерства, об'єднань сільгоспвиробників та розширення сфери зайнятості сільського населення», - зазначив Ігор Швайка, спілкуючись з фермером.

  Щодо питання орендних відносин, Міністр зауважив, що проблема реєстрації договорів оренди земельних ділянок – одна із наболілих, яку постійно піднімають селяни під час регіональних поїздок. «Сьогодні ми намагаємося знайти компромісне рішення з представниками Міністерства юстиції, Державної реєстраційної служби, щоб максимально швидко вирішити ці питання. Призначено нового керівника Держземагентства України, перед яким також поставлено завдання знайти вирішення і зняти проблему. Ці питання на моєму особистому контролі», - наголосив Ігор Швайка.