• In English
 • Павло Шеремета: Залучення міграційного капіталу до соціально-економічного розвитку України є дуже важливим
  опубліковано 30 квітня 2014 року о 17:10

  Беручи до уваги євроінтеграційний курс України, окремого значення набуває приєднання нашої держави до заяв ЄС з питань міжнародної міграції, які розглядаються важливим елементом загальноєвропейської політики у цій сфері та визначають основні аспекти міжнародної міграційної політики. На цьому 30 квітня наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета у ході зустрічі з  представниками Міжнародної організації з міграції.

  «Це потужний ресурс. Тому на сьогодні питання ефективної політики залучення міграційного капіталу до соціально-економічного розвитку України є дуже важливим. І Уряд буде приділяти йому велике значення», - зазначив Міністр.

  За попередньою інформацією територіальних  органів Державної міграційної служби України у 2013 році органами ГІРФО (громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб) оформлено 9 524 дозволів для виїзду громадян України за кордон на постійне місце проживання. За даними Державного центру зайнятості чисельність українців, які тимчасово працювали за кордоном, працевлаштованих суб’єктами господарської діяльності, що мають відповідну ліцензію, у 2013 році склала 83 409 осіб. За даними НБУ у 2013 році обсяги приватних грошових переказів із-за кордону збільшилися на 13,4% – до 8,5 млрд. дол. США. Співвідношення обсягів грошових переказів до ВВП збільшилося до 4,7% (у 2010-2012 роках воно становило 4,3%).

  Головними темами обговорення стало питання співпраці та партнерства в рамках проекту Міжнародної організації з міграції «Дослідження та діалог щодо політики у сфері міграції і грошових переказів в Україні». За словами Голови Представництва Міжнародної організації з міграції Манфреда  Профазі, вони готові надати Україні усю необхідну допомогу.

  «В Україні міграція розглядається більше, як проблема, як явище, яке треба долати. Але необхідно враховувати і позитивний внесок міграції в розвиток економіки. Ви не повинні скаржитися на те, що ваші люди виїжджають за кордон. Ми готові надати вам усю необхідну допомогу, щоб це питання перестало бути проблемою, а стало корисним для вашої країни», - сказав Манфред  Профазі.