• In English
 • Міністр Кабінету Міністрів презентував Центр підтримки реформ
  опубліковано 30 квітня 2014 року о 14:04

  Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак у середу, 30 квітня, у Києві презентував Центр підтримки реформ.

  Як пояснив Міністр, Центр підтримки реформ – це спільна урядова та громадська платформа, яка покликана зробити більш тісною та ефективною співпрацю Уряду та громадського експертного середовища у впровадженні реформ в Україні.

  «Створення Центру підтримки урядових реформ є одним з пунктів імплементації Угоди про асоціацію, яку Україна підписала. А також одним з пріоритетів сьогоднішнього Уряду є координація і співпраця Уряду з експертним середовищем», - зазначив Остап Семерак.

  Урядовець пригадав, що Кабінет Міністрів України визначив програму дій, за якою розпочато розробку низки ключових реформ. «Саме тому сьогодні важливим є об’єднання зусиль усіх активних експертних спільнот України та Уряду з метою гармонізації дій із розроблення, просування та втілення тематичних реформ», - вважає Міністр.

  Остап Семерак закликав усі громадські організації до спільної роботи щодо реформ, які Уряд України планує впровадити. І також закликав експертів і громадських діячів розцінювати Центр підтримки реформ як «базовий майданчик для співпраці з Урядом». «Уряд Арсенія Яценюка є Урядом громадян. Тому для нас принциповим є співучасть суспільства у нашій роботі», – наголосив Остап Семерак.

  Планується, що Центр підтримки реформ братиме повну участь у розробці урядових законопроектів і супроводжуватиме їх до самого прийняття Парламентом. «Для Уряду важливо не напрацювати проекти законів, а щоб вони були прийняті Парламентом та імплементовувалися», – зауважив Міністр.

  Ідея створення Центру підтримки реформ була підтримана Міжнародним Фондом «Відродження».

  Директор Фонду «Відродження» Євгеній Бистрицький, який також узяв участь у прес-конференції, у свою чергу зауважив, що така співпраця громадськості з Урядом України відбувається чи не вперше в історії України. Залучення громадських експертів, на його думку, є «дуже важливим» для ефективного і швидкого впровадження реформ в країні.

  Пізніше Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак провів першу робочу зустріч з громадськими експертами та керівниками служб віце-прем’єр-міністрів у рамкам роботи Центру підтримки реформ.